Anasayfa / Güncel / HACI HASAN BOR PARKI YAZA HAZIR

HACI HASAN BOR PARKI YAZA HAZIR

Havaların ısınmasıyla birlikte Sarıkaya’nın gözbebeği Hacı Hasan Bor parkı ziyaretçi akını başladı.
Özellikle mesai sonrası çocuklarını Hacı hasan bor parkı çocuk oyun alanına getiren onlarca Sarıkayalı çocuklarının orada oynayıp enerji harcamasına mutlu oluyor.
Fakat kış mevsimi, yağmur ve toz dolayısıyla Hacı Hasan Bor parkı çocuk oyun alanı epey kirlenmişti.
Sarıkaya Belediye Başkanı Osman Gözan’nın talimatıyla hacı hasan bor parkı çocuk oyun grupları Sarıkaya Belediyesi ekiplerince temizlendi.
Yine Hacı Hasan bor parkı gezi yolları, kamelyalar belediye ekiplerince temizlenerek yaz mevsimine hazır hale getirildi.
Yürüyüş yolu ve parke taşları tozdan ve pislikten arındırıldı. Çimlerin bakımları yapılarak çim biçim işlemi gerçekleştirildi. Ağaçların da bulanması ile Hacı Hasan Bor parkı tertemiz bir görüntüye kavuştu.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Sarıkaya Belediye başkanı Osman Gözan şunları söyledi; “Çocuklarımızın gönüllerince eğlendiği mutlu olduğu Hacı Hasan Bor parkı ve diğer parklarımızın temizlikleri yapıldı.
Çocuklarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli vatandaşlarımız günün stresini atmak için parklara geliyor, fakat parkların durumu bakımsızdı. Biz de Sarıkaya Belediyesi olarak parkların bakımını yaptırdık çimleri biçtirip ağaçları budadık, temizlik işlemini gerçekleştirdik parklarımız artık yaza hazır, vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile parklarımızla eğlenebilir çocuklarını gönüllerince tertemiz parklarımızda eğlendirebilir.” Dedi. Haber Yasemin Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.