Anasayfa / Güncel / HATALI PARKLAR TRAFİĞİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

HATALI PARKLAR TRAFİĞİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

HATALI PARKLAR TRAFİĞİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

 

İlçemize yurt dışından gelen gurbetçi vatandaşlar ile nüfusun 2, 3 katına çıkması ilçede trafik yoğunluğuna sebep oluyor. Baran caddesi üzerinde bulunan dubaların kaldırılması trafiği biraz rahatlatacak mı diye düşünürken bu seferde sürücülerin hatalı parkları diğer sürücüleri canından bezdirdi. Yerli yersiz araçlarını park eden sürücüler trafiği içinden çıkılmaz hale getiriyor, trafiği içinden çıkılmaz bir hale sokan sürücüler diğer sürücülerin aşırı tepkisini alıyor.
Yerli yersiz park eden bilinçsiz sürücüler çoğu zamanda insanların apartman ve evlerinin kapı önlerine park edip gidiyor, Hatalı park eden sürücüler yüzünden bazen vatandaşlar evlerinden çıkamıyor veya çıkmakta güçlükler yaşıyor.
Özellikle ara sokaklara bilinçsizce park edilen araçlar, olası bir yangın veya acil müdahale gerektiren hastalarında durumunu zora sokuyor, Yangın anında ara sokaklarda bilinçsizce park edilen araçlardan dolayı itfaiyeler olay yerine geç ulaşabiliyor. Acil müdahale gerektiren hastaların evleri ara sokakta ise bilinçsiz park edilen araçlardan dolayı ambulans eve geç ulaşabiliyor.
“Hemen geliyorum, 5 dk’ya gelirim” diyerek bırakılan araçlar özellikle trafiği en çok sıkıntıya sokan araçlar, ilçemizde en çok bu tür parklar sürücülere zor anlar yaşatıyor. Bu tür olaylar ilçemizde en çok kavşak girişlerinde, anayol üzerinde yapılan düzensiz araç parklarında, alanlarda çok görülmekte mahalle aralarında ise fırıncılar, bakkallar vb. alanlarda “Hemen geliyorum” diyerek bırakılan araçlar çoğu zaman kazaya bile sebebiyet verebiliyorlar.
Konuyla ilgili olarak ilgililerin ve yetkililerin konuya dikkatini çekiyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.