Anasayfa / Sarıkaya / HEM ESERLERİ İLE GÖZ DOLDURDU

HEM ESERLERİ İLE GÖZ DOLDURDU

Sarıkaya Halk Eğitim Merkezi (HEM) kurslarda yapılan ürünleri tanıtmak için bir sergi düzenledi.
Sarıkaya Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen serginin açılış konuşmasını yapan Sarıkaya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cüneyt Yoldaş, bu yıl kurumları bünyesinde toplamda 55 adet kurs açtıklarını belirtti. Bunların da devlet tarafından desteklenen kurslar olduğunu aktaran Yoldaş, sergide ahşap boyama, rölyef, çini, taş bebek, yağlı boya tabloları ve bunlara benzer ürünlerin mevcut olduğu bilgisini verdi. Bu kurslarda bu yıl neler yapabileceklerini görmek istediklerini ifade eden Yoldaş, “Sarıkaya’nın tanıtımına imkan verecek olan ürünler yapıldı. Aynı zamanda kursiyerlerimizin burada maddi kaynağı olmadan ürünleri ortaya çıkardılar. Öte yandan kursiyer bulmakta da sıkıntılar çekmekteyiz. Buna rağmen bu sergimizi açtık. Yeri gelmişken İlçe Kaymakamımız Yasin Özcan Bey’in sanata olan ilgisini, sevgisini ifade etmek istiyorum. Bu da bizim önümüzde bir ışık oldu. Her türlü konuda kursiyerlerimizin yanında bulundu. Aynı şekilde Sarıkaya Belediye Başkanımız Av.Ömer Açıkel ve Karayakup Belediye Başkanı Dursel Erdoğan Bey, kurslarımıza çeşitli yardımda bulundular. Kendilerine bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.
İlçe Kaymakamı Yasin Özcan da, yapılan işlerde emeği geçen, başta Halk Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş olmak üzere, kursiyerlere ve hocalara böyle bir sergiyi düzenledikleri için teşekkürlerini sundu. Onların bu sergide çok büyük emekleri olduğunu anlatan Özcan, şunları kaydetti: “Her ne kadar Halk Eğitim Merkezi binamız yeterli olmasa da buna rağmen güzel işler ortaya çıkıyor. Ayrıca yapılan bu ürünler de ilçemizin çeşitli vesilelerle tanıtımına katkı sağlamaktadır. Tabi bir de bu ürünlerin pazarlanması gerekiyor. Bunun için de gerekli çalışmaların yapılacağına inanıyoruz.”
Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’de Belediye olarak kendilerinin de Halk Eğitim Merkezi’ndeki kurslara çeşitli desteklerde bulunduklarını söyledi. Yapılan çalışmaları güzel bulduğunu ve daha güzel çalışmaların da olacağına inandıklarını dile getiren Açıkel, sergide emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri için Efdal Park’ta önlük giyme programı düzenlendi. Programı Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir