Anasayfa / Sarıkaya / NAMIK KEMAL’DEN BİLİM FIŞKIRDI

NAMIK KEMAL’DEN BİLİM FIŞKIRDI

NAMIK KEMAL İLK VE ORTAÖĞRETİM OKULU TÜBİTAK DESTEKLİ 4006 BİLİM FUARI ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

Namık Kemal İlk ve Ortaöğretim Okulu TÜBİTAK Destekli 4006 Bilim Fuarı Şenliği düzenledi.
Okul bahçesinde düzenlenen şenliğin açılış kurdelesini davetliler kesti. Okul Müdürü Abdullah Arkan şenliğin açılışında yaptığı konuşmasında, okul tarihinde ilk defa böyle bir organizasyon düzenledi. Fuarın çok güzel bir şekilde gerçekleşeceğine inandığını ifade eden Arkan, öğrencilerin dönem boyu emeklerini ortaya koyduklarını ve öğretmenlerin de bu şenlikte büyük bir özveri ile çalıştıklarını söyledi. Arkan, açıklamalarını şöyle devam ettirdi: “Bilimsel süreçte öğrencilerimizin yaratıcı fikirleri eleştirilmeden ve kıyaslanmadan projelerde yerini buldu. Derste öğrenilen konuların günlük hayatta da bize fayda sağlayacağını görmüş olduk. Bu çalışmalarımızın gerçekleşmesinde projelerde baştan sona kadar heyecanını ortaya koyan Okul Müdür Yardımcımız Hasan Aşiret’e, proje yürütücülüğünde koordinasyonu sağlayan fen bilimleri projelerine danışmanlık yapan Doğan Duman’a, matematik projelerinde de danışmanlık yapan Murat İdil’e de, özellikle pano taslaklarının düzenlenmesi, ses sistemlerinin ayarlanması, projelere de danışmanlığını esirgemeyen Bilim Teknik Öğretmeni Hüseyin Polat’a teşekkürlerimi sunuyorum.”
TÜBİTAK’a okul tarihinde ilk defa bir proje sunularak, proje karşılığında 5 bin lira hibe desteği aldıklarını anlatan Arkan, “Bu parayı da tamamen bilim fuarımızın masraflarına, yeme içme, öğrencilerin kıyafetleri, matbuu evraklar, öğrencilerimizin proje giderlerine harcandığını ifade edildi..
Bilim Fuarına İlçe Kaymakamımız Yasin Özcan, Belediye Başkanımız Av.Ömer Açıkel, Cumhuriyet Savcısı Musa Erdem Altınhalka, Garnizon Komutanımız Adem Yeleğen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Mermi, siyasi parti temsilcileri, ve protokolün değerli üyeleri katıldılar.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ACAR DONDURMA AÇILDI

Acar dondurma işletmecisi Yasin Aktan dondurmanın bir kültür olduğunu ifade ederek şunlarıkaydetti; “dondurmacılık bizim baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.