Anasayfa / Sarıkaya / Hisarbey ve Hasbek Ziyareti

Hisarbey ve Hasbek Ziyareti

 

 

İlçe, belde ve köy ziyaretlerini aralıksız olarak sürdüren, gittiği yerlerde sorunları yerinde tespit ederek çözüm odaklı çalışan Vali Kemal Yurtnaç, Hisarbey ve Hasbek köylerini ziyaret etti.

ÇOCUKLARDAN SEVGİ GÖSTERİSİ

Hisarbey köyünde Vali Kemal Yurtnaç’ı çocuklar karşıladı. Vali Yurtnaç’ı “Sayın vali bey hoşgeldiniz” pankartı ile karşılayan çocuklara kayıtsız kalmayan Vali Yurtnaç aracından inerek çocuklarla sohbet edip çeşitli hediyeler verdi.

VATANDAŞLARIN VE KÖYÜN SORUNLARINI DİNLEDİ

Havaların ısınmasıyla birlikte köy ziyaretlerini sıklaştıran Vali Yurtnaç, vatandaşların ve köylerin sorunlarını dinleyerek yerinde çözüm üretmeye gayret gösterdiklerini söyledi. İl Özel İdaresi vasıtasıyla yapılan çalışmaları da yerinde gördüklerini belirten Vali Yurtnaç, “Havalar ısındı, artık Yozgat’ta sahaya inmenin zamanı geldi. Göreve başladığım sene tüm ilçe ve köylerimizin katılımı ile yatırım izleme ve değerlendirme toplantıları yapmıştık. O toplantılarda konuşulanları, sorunları ve yapılması gereken çalışmaları bir kitapçık haline getirip kendimize bir yol haritası belirledik. Şimdi ise o yol haritası doğrultusunda çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyip sorunları yine yerinde tespit ediyor, yerinde çözüm üretiyoruz” dedi.

İNCELEME VE ZİYARETLER DEVAM EDECEK

Makamda oturmak yerine her zaman sahada olmayı tercih ettiğini ifade eden Vali Yurtnaç, “Sorunları yerinde görürseniz çözüm üretmeniz daha kolay ve hızlı olur. Bu nedenle her fırsatta ilçe, belde ve köylerimizi ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimiz aralıksız olarak devam edecek. Bize gelemeyene biz gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ OLDUKÇA MEMNUN

Vali Yurtnaç’ın köylerini ziyaret etmelerinden oldukça memnun olduklarını kaydeden vatandaşlar ise; “Sayın valimiz köylerimizi ziyaret ediyor. Tabiri caiz ise ayağımıza kadar geliyor. Köylerimizin ve bizim sorunlarımızı dinleyip çözüm üretiyor. Sayın valimize bize verdiği bu değerden dolayı teşekkür ediyoruz.”

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ANNELER GÜNÜ PROGRAMI
COŞKULU BİR ŞEKİLDE YAPILDI

Sarıkaya Belediyesi geçtiğimiz hafta Cuma günü Sarızeybek Kültür Merkezi’nde Anneler Günü programı düzenledi. Düzenlenen program …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.