Anasayfa / Sarıkaya / Öğrenciler Tarihi Roma Hamamını Tanıdı

Öğrenciler Tarihi Roma Hamamını Tanıdı

 

 

Sarıkaya Şehit Metin Arslan ortaokulu öğrencilerine Turizm haftası nedeniyle, açık hava müzesinin ne anlama geldiğini ve roma hamamını gezdirmek amacıyla öğrencilere yönelik bir etkinlik düzenlendi.

Sarıkaya Tarihi Roma Hamamı önünde düzenlenen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Şube Haluk Timur, Şehit Metin Arslan Ortaokulu Müdürü Murat Demirel, Şehit Metin Arslan Ortaokulu Müdür yardımcısı Abdullah Yaşar, Görsel Sanatlar öğretmeni Feyzullah Çelik ve öğrenciler katıldı.

Tarihi Roma Hamamı önünde resim çizen öğrencilere Görsel Sanatlar öğretmeni Feyzullah Çelik Roma Hamamının tarihi hakkında kısa bilgiler verdi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Haluk Timur gazetecilere yaptığı açıklamada “3 bin yıllık Tarihi Roma Hamamının güzelliğini ortaya çıkarmak anlamında güzel bir etkinlik, ülkemiz genelinde tanıtımını sağlamak turist çekmek anlamında, ilçemizi tanıtmak anlamında bu tür etkinliklerin faydalı olacağını düşünüyoruz.”söyledi.

Açık hava müzesinin ne anlama geldiğini öğrencilere anlatabilmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyleyen Okul Müdürü Murat Demirel, “ böyle bir faaliyetle öğrencilerimize hem roma hamamının tarihini anlatmış olduk hem de açık hava müzesinin ne anlama geldiğinin kavratılmasını sağlamak için Roma hamamının çok iyi bir örnek olacağını göstermek istedik. Öğrencilerimiz çizdiği resimleri yılsonunda yapacağımız sergimizde kullanacağız ”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GEZEN KÜTÜPHANE
KÖYE İNDİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün haberine göre; Küçükçalağıl Okul Müdürümüz Feyzullah ÇELİK Başkanlığında ve Okul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir