Anasayfa / Güncel / HOŞGELDiN ŞEHR-i RAMAZAN

HOŞGELDiN ŞEHR-i RAMAZAN

Uzun bir bekleyişin, korona virüs telaşı, kirlenen ruhumuzu temizlemenin vakti geldi. inşallah Ramazan ayı ile Korona virüste temizlenir. 11 Ay bekleyişin ardından ilk sahura kalkarak Ramazan Ayı’na ‘merhaba’ diyeceğiz. İyilik duygularının kabardığı, yalnızca fiziksel değil, manevi orucun da başladığı, gönüllerin rahmet arzusu ile yıkandığı, hayırda yarışacağımız 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı hoş geldin. İslam Alemi’nin heyecanla beklediği, her güne farklı bir telaş ve heyecanla başladığı Ramazan Ayı’na erişmenin mutluluğu ile ilk sahura kalkacağız, ilk orucumuzu tutacağız.  Uzun bir bekleyişin, korona virüs telaşı, kirlenen ruhumuzu temizlemenin vakti geldi. inşallah Ramazan ayı ile Korona virüste temizlenir. 11 Ay bekleyişin ardından ilk sahura kalkarak Ramazan Ayı’na ‘merhaba’ diyeceğiz. İyilik duygularının kabardığı, yalnızca fiziksel değil, manevi orucun da başladığı, gönüllerin rahmet arzusu ile yıkandığı, hayırda yarışacağımız 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı hoş geldin. İslam Alemi’nin heyecanla beklediği, her güne farklı bir telaş ve heyecanla başladığı Ramazan Ayı’na erişmenin mutluluğu ile ilk sahura kalkacağız, ilk orucumuzu tutacağız. Ramazan’ın maneviyatını Sarıkayalı vatandaşa sorduk.

Hakan Açıkgöz: “Ramazanlar benim için dini inancımızın hala sürdürebildiğini, gelenek ve göreneklerimizin devam etmesini ifade ediyor. Eski ramazanlarda ailevi bir topluluk vardı. Şimdi artık ailevi bir topluluk yok. Artık eskisi kadar birlik beraberlik yok. Komşular iftara çağrılmıyor eskisi gibi” şimdi ise hiç çağırmaz korona virüs dolayısıyla bizde kimseye gitmeyiz zaten.

Ahmet Ermiser “Ramazan ayı mükemmel bir ay. Bedenimizin zekatı gerisi boş. Çok fark var. Saygı kalmamış, düzen kalmamış, komşuluk kalmamış, hiçbir şey kalmamış”

Haydar Öz: “11 ayın sultanı. Bolluk, bereket. Şükretmeyi öğrendiğimiz bir ay. Eskiden oruç tutmayanları kınıyorlardı, şimdi ise tutanları kınıyorlar. Tutanın tutmayana saygısı kalmadı. birde hatırlatmam aolacak, Ramazanda pide kuyruğu olmasın vatandaşımız ramazan pidelerini gün içerisinde alsın. son dakikalara bırakmasınlar.

Mehmet Rüştü Günal: “11 ayın sultanı. Ramazan birlik, beraberlik ayı. Milleti birleştirir. Manevi yönü çok. İnsanları daha çok yakınlaştırır. Eski ramazanlar daha iyiydi. Şimdi insanlar artık birbirlerinden uzaklaştı. birde bu bela virüs çıktı kimse kimseyi iftarada çağırmaz. Eskiden Ramazanlar yok şuanda”dedi.

Bizde gazete olarak vatandaşlarımız sesleniyoruz. özellikle Ramazan pide kuyrukları olmasın. sosyal mesafeye dikkat edelim. ekmek ihtiyacınızı son saatlere bırakmayın.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.