Anasayfa / Güncel / İHL’DEN ANLAMLI ZİYARET

İHL’DEN ANLAMLI ZİYARET

Sarıkaya Şehit Cengiz Polat İmam Hatip Lisesi öğrencileri Barış Pınarı harekatı’na destek vermek amacı ile Sarıkaya Jandarma
komutanlığını ziyaret ettiler. Öğrenciler Sarıkaya Jandarma komutan Teğmen Yuşa Kılıç’a Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye ettiler.

 

Sarıkaya Şehit Cengiz Polat İmam Hatip Lisesi öğrencileri Barış Pınarı harekatı’na destek vermek amacı ile Sarıkaya Jandarma komutanlığını ziyaret ettiler. Öğrenciler Sarıkaya Jandarma komutan Teğmen Yuşa Kılıç’a Türk Bayrağı ve Kuran-ı kerim verdi. Büyük bir gururla Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerimi alan Jandarma komutan Yuşa Kılıç ve görevli askerler duygulu anlar yaşadı.
Ziyaretin anlam ve önemini belirtmek için bir konuşma yapan Okul Müdürü Emre Öztürk; “Sarıkaya Şehit Cengiz Polat İmam Hatip Lisesi olarak daima Türk Silahlı kuvvetlerinin yanındayız manevi olarak dualarımız sizlerle ,şimdide maddi olarak desteğimizi göstermek için bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Barış Pınarı harekatında görev yapan Askerlerimize ve sizlere minnet duyuyoruz. Gurur kaynağımız olan Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim’i sizlere vermekten onur duyuyoruz”dedi.
Sarıkaya Jandarma komutan Teğmen Yuşa Kılıç ise İmam hatipli gençlere yaptığı konuşmada; “ öncelikle karakolumuza hoş geldiniz. Ülkemiz bu coğrafyadaki en nadir ülkelerden biri. Biz 1071 yılında malazgirt savaşı ile bu topraklara ayak bastık. O tarihten bu zamana kadar hep bedel ödedik ve bundan sonra da bedel ödemeye devam edeceğiz. Devletimiz bu harekatı sonlandıracak kadar güçlüdür. Sizlere bir iki hususu açıklamam gerek. Öncelikle ülkemiz savaşta değildir. Savaş iki devlet arasında yapılır. Biz şu anda emperyalizmin maşası olan bir terör örgütü ile mücadele içerisindeyiz. Mücadelemiz kanımızın son damlasına kadar devam edecektir. Şu anda sınır ötesinde arkadaşlarımız Törör örgütü ile mücadele ediyor. Devletimiz bizi de çağırır görev verirse kanımızın son damlasına kadar ülkemizi vatanımızı savunuruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrak şu anda bizde, ama bizde zamanı geldiğinde bayrağı sizlere devredeceğiz.
Bir olmak zorundayız, birlik olmak zorundayız. Bizi yenemeyeceklerini anlayan emperyalist güçler bizleri Türk-Kürt, Alevi-Sunni, Sağcı-Solcu diye ayırmaya çalışıyorlar. Bizlerin Kürt kardeşlerimizle hiç bir sorunu olmadı olmazda. Bu güne kadar terör örgütleri ile hep omuz omuza çarpıştık, çarpışmaya da devam edeceğiz. Bizim tek sıkıntımız Ülkemizin ekmeğini yiyip emperyalist güçlerin maşası olup ihanet edenlerin olmasıdır. Şu andaki öğretmenlerimiz çok kutsal bir görev yapmaktadır. Siz öğrencilere düşen görev ise okuyup iyi bir göreve gelip bu ülkeye hizmet etmenizdir. Öğretmen , Mühendis, Doktor , Asker olarak görevinizi en iyi şekilde yapmanızdır. Sözlerime burada son verirken sizleri buraya getiren değerli öğretmenlerimize ve sizlere teşekkür ediyorum. Bizleri çok duygulandırdınız”dedi. Daha sonra Sarıkaya Şehit Cengiz Polat İmam Hatip Lisesi memurlarından Şehit Oğlu Erdal Yücelsoy Teğmen Yuşa Kılıç’a Türk bayrağı hediye etti, Okul öğrencilerinden bir öğrenci de Kuran-ı Kerim hediyesinde bulundu. Hediyeleri teslim alırken Teğmen Yuşa Kılıç’ın duygulandığı gözlerinden anlaşılıyordu. Böyle anlamlı bir zamanda Mehmetçiğe desteklerini esirgemeyen Sarıkaya Şehit Cengiz Polat İmam Hatip Lisesi Müdürü Emre Öztürk başta olmak üzere Okul personeline ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ANADOLU LİSESİ HAYIRLI OLSUN

Anadolu Lisesi Sarıkaya’mıza hayırlı olsun. Başlığı altında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Sarıkaya Ak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir