Anasayfa / Güncel / İLAHİ VE KONFERANS

İLAHİ VE KONFERANS

Mevlid-İ Nebi İle Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Dolayısıyla İlçe Müftülüğü tarafından konferans ve ilahi dinletisi düzenlendi.
İlçemizde “Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla İlçe Müftülüğümüz tarafından düzenlenen konferansa İl Müftüsü Ali Gülden, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve bir çok vatandaş katıldı.
Konferans Saygıdırışu , İstiklal marşımızın okunması ve Kuran-ı Kerim tlaveti ile başladı.
Konferansın açılış konuşmasını yapan Sarıkaya ilçe Müftüsü Zühdü Elveren yaptı.
Müftü Elveren; “ Mevlid-İ Nebi İle Camiler Ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladığımız bu günde bizleri yalnız bırakmayan Sayın İl Müftümüz ve değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Müftü Elveren; “bu programı hazırlamamızda bizlere destek veren ve bu güzel salonu bize tahsis eden belediye başkanımız Ömer Açıkel beyede çok teşekkür ediyorum. Allah Başkanımızdan ve ekibinden razı olsun. Dedi. Programımızda bu yıl bir ilki gerçekleştiriyoruz. Tamamı Sarıkaya da görev yapan İmam ve hocalarımızdan oluşan ilahi ekibi kuruldu. Birazdan bizlere eşsiz bir ilahi dinletisi sunacaklar. Şimdiden onlara da teşekkür ediyorum.
Programımızın başlangıç aşamasından bu güne kadar emeği geçen bay ve bayan din görevlisi arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum.
Son olarak sizlere bir kaç cümle daha söylemek istiyorum. Din görevlisinin emeklisi olmaz rahmetlisi olur derler. Bu yüzden din görevlileri emekli olamaz. Ömrünün sonuna kadar çalışır, görevini icra eder. İçimizde emekli hocalarımızda var. Onlara da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu güne kadar ebediyete intikal etmiş din görevlilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Özelde Sarıkaya’da genelde ise tüm ülkemizde Camiler ve din görevlilerinin haftalarını kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra Diyanet işleri’nin hazırladığı sinevizyon gösterisi izlendi. Sahne alan ilahi gurubu ise ney eşliğinde güzel bir performans sergileyerek, izleyicileri mest ettiler. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Müftüsü Ali Gülden yaptı. Konuşmanın ardından Sarıkaya belediye Başkanı Ömer Açıkel İl Müftüsü Ali Gündel’e yediye takdim etti. Hediye takdiminden sonra program sona erdi.
Haber Murat yakışıklı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.