Anasayfa / Güncel / SARIKAYA BELEDİYESİ HIZ KESMİYOR

SARIKAYA BELEDİYESİ HIZ KESMİYOR

Sarıkaya Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden hatta aksine büyük bir ivme katarak devam ediyor.
Sarıkaya Belediyesi Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel liderliğinde ilçemizin her noktasında alt yapı, yol, depo, okul, kütüphane, yeni taziye evi, camii inşaatı ve daha bir çok hizmetle yazın son günlerinde de olsa büyük bir hızla çalışmalara devam ediyor.
Bu hafta sizlere geçtiğimiz hafta tamamlanarak trafiğe açılan Ünlütürk caddesi yol yapımı ve temeli atılan yeni taziye evi projesini takdim edeceğiz.
Bildiğiniz üzere Ünlütürk Caddesi ilçemiz Battalgazi ve Fevzi Çakmak mahalleleri arasında sınır olan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi önünden Ilısu Köyü ve Toprakpınar köyü gurup yol güzergahına bağlanan yol. Ünlütürk caddesinin üst bağlantı yolu Ulubatlı Hasan caddesi geçtiğimiz yıllarda sathi kaplama asfalt ile yapılmış ve hemşehrilerimize rahat bir nefes aldırmıştı. Bu yazın son günlerinde ise alt yapı ve doğalgaz çalışmaları tamamlanan Ünlütürk caddesinde kilit parke taş yol ve kaldırım çalışmaları başlamıştı. Sizlere daha önce burada yol çalışmasının başladığını ve en kısa sürede tamamlanarak ulaşıma açılacağını duyurmuştuk. Ünlütürk caddesinde ki yol ve kaldırım çalışmaları geçtiğimiz hafta içi tamamen bitti. Tamamen derken kaldırımları ve geçiş ara bağlantı yollarının bir kısmı da buna dahil olarak yapıldı. Sarıkaya Belediyesi’nin son yıllarda tercih ettiği ve göze çok hoş görünen desenli yol ve kaldırım tarzı bu caddeye de uygulandı. Toplamda 14700 metrekare kilitli parke, 5000 metrekare kaldırım ve 2300 metre bordür kullanılarak çalışmalar tamamlanmıştır.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.