Anasayfa / Güncel / SARIKAYALI PANCAR ÇİFTÇİSİ PERİŞAN EDİLİYOR

SARIKAYALI PANCAR ÇİFTÇİSİ PERİŞAN EDİLİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi yeni ilçe başkanı Mustafa Yalçın göreve geldiği günden itibaren Sarıkaya’lı çiftçilerin sorunlarını dile getiriyor.
Adeta Sarıkaya’da Cumhuriyet Halk Partisi’ne yeni bir soluk getiren genç başkan partinin de gençleşmesine dinamik bir siyaset anlayışına girmesine vesile oldu.
Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Faruk Gürer ile bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Sarıkaya ilçe başkanı Mustafa Yalçın Şeker pancarı çiftçisinin sorunlarını ele aldı.
Başkan Yalçın yöre haber gazetesi muhabirine yaptığı açıklamalarda ilk olarak Yozgat şeker fabrikasının arızalandığından bahsederek şunları söyledi. Yalçın; “Yozgat Şeker fabrikası açılır açılmaz arızalanıp alım yapmaması ve kapatılması akla mantığa yatacak bir şey deyil. Diyerek, artan mazot fiyatları malum. Bu durumda pancar çekecek olan nakliyecilerin maliyetleri de geçen yıla nazaran çok arttı. Nakliye fiyatlarının düşük olması, kamyoncuların pancar çekmemelerine neden oluyor. Çiftçilerimiz nakliye konusunda mağdur oluyorlar. Bir de randevu meselesi var. Edindiğim bilgiye göre Konya’dan yani saha dışından 100 bin ton pancar geldi. Bu yüzden bizim sahamızdaki pancarlar alınmıyor ya da daha ileri bir tarihe randevu veriliyor. Bir diğer konu ise ilçemizde bulunan kantarlar geç açıldı ve bazı nedenleri öne sürerek alımı ertelemeleri oldu. Fabrikada yeterli ve işinin uzmanı personel yok. Bu da aksaklıklara sebep olan başka bir konu. Yani bu durumlar neticesinde Sarıkayalı çiftçiler mağdur oluyor.” Dedi.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.