Anasayfa / Güncel / İMAM HATİP LİSESİ ŞAMPİYON OLDU

İMAM HATİP LİSESİ ŞAMPİYON OLDU

Sarıkaya Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu voleybol turnuvası ilçe esnaflarının, kamu kurumlarının ve sporseverlerin katılımı ile şölen havasında sona erdi.
Turnuvayı 1. Olarak tamamlayan takım Şehit Cengiz Polat Anadolu imam hatip lisesi olurken 2.olan takım Sarkafder ve 3.olan takım Cafe cadde oldu. Centilmenlik ödülünü ise Karayakup Belediyesi aldı. Dereceye giren takımların madalyaları ve kupası İlçe protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Gençlik ve spor ilçe müdürü Oğuz Kağan Sungur turnuvaya katılan takımlara teşekkür ederek böyle müsabakaların birlik ve beraberliği güçlendirdiğini belirtti.
Ayrıca maçtan önce Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla kadına el kalkamaz pankartı açıldı. Salonu dolduran sporseverler tarafından büyük bir alkış topladı.
Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Emre Öztürk maçtan sonra yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Okulunun öğrencileri ve Voleybol takımızda maç yapıp bizi şampiyonluğa ulaştıran öğretmen ve velilerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Gayet centilmence bir müsabaka izledik. Her maçın bir kazanını olur elbet. Bize bu gururu yaşattıkları için takım oyuncularımıza ve teknik personelimize teşekkür ediyorum. İlçemizde bu tür spor faaliyetleri gençlerimizi olumlu etkiler. Onları kahve köşelerinde değil de spor sahalarında görmemizi sağlar. Bu tür faaliyetlerin artarak devam etmesini istiyoruz.”dedi.
Spor yapmak gençlerin ve her yaştaki insanın faydasına olacaktır. Bu tür spor etkinlikleri insana ne gibi fayda sağlar diyecek olursak; Spor, insan beynine sağlamış olduğu gerek biyolojik gerekse psikolojik anlamda etkilerle hayatımızı birçok olumlu yönde etkilemektedir. Ruh sağlığımızı koruyucu özelliktedir. Spor yaptığımızda fiziksel olarak hareket halinde olduğumuz için dikkatimizi, günün stresinden ve yoğunluğundan uzaklaştırıp bedenimize odaklarız. Vücudumuzun her bölgesinin beynimizin komutlarıyla hareket ettiğini biliyoruz. Yani, bedenimizden önce beynimiz çalışmaya başlar desek yanılmış olmayız. Beynimizin işlevselliğe yönelik olarak çalışması bazı psikolojik rahatsızlıkların oluşmasını engellemektedir.
Sporla birlikte sinir hücrelerimiz yeniden yapılanmakta ve beynimizdeki hücrelerin yaşlanması gecikmektedir. Spor, sinir hücrelerimizin arasındaki ilişkileri düzenler ve koordinasyon becerilerimizin gelişmesine yardımcı olur.
Sporun, doğal bir antidepresan olduğunu saymadan olmaz. Araştırmalar sonucu, düzenli bir şekilde spor yapan kişilerde depresyona neredeyse hiç rastlanılmadığını görüyoruz. Düzenli ve sistemli yapılan spor ile dopamin, endorfin gibi mutluluk hormonlarının salgılamasında artış gözlemlendiği de kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.
Haber Mustafa Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.