Anasayfa / Sarıkaya / İŞTE, YOZGAT’IN YENİ DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

İŞTE, YOZGAT’IN YENİ DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

İlçemizden bir adayın çıktığı, Milletvekili yarışına girmiş bulunmaktayız. İlçemizin Aday Adayı MHP den Osman Gözan 3. Sırayı alarak Mhp Yozgat Milletvekili aday listesine girdi. Bu Dönemde Sarıkaya dan Ak Partiye ya da diğer partilere aday çıkmadı. Büyük umutlarla beklenen İyi Partili Sarıkaya Adayının da Ankara dan listeye alınamaması bazı kişileri üzdü.    İlçemizden bir adayın çıktığı, Milletvekili yarışına girmiş bulunmaktayız. İlçemizin Aday Adayı MHP den Osman Gözan 3. Sırayı alarak Mhp Yozgat Milletvekili aday listesine girdi. Bu Dönemde Sarıkaya dan Ak Partiye ya da diğer partilere aday çıkmadı. Büyük umutlarla beklenen İyi Partili Sarıkaya Adayının da Ankara dan listeye alınamaması bazı kişileri üzdü.    24 Haziranda Türkiye genelinde gerçekleştirilecek genel milletvekilliği seçimlerinde yarışacak olan partilerin milletvekili adayları nihayet belli oldu. Seçime katılacak partiler, aday listelerini Yüksek seçim kuruluna verdiler. Edinilen bilgilere göre, Partilerin Yozgat’tan 24 Haziran seçimlerine katılacak milletvekili adaylarının isimleri şöyle :
AK PARTİ
1-Bekir Bozdağ Başbakan yardımcısı
2-Yusuf Başer Avukat
3-Sibel Yıldırım Mali müşavir
4-İskender Minar Avukat
İYİ PARTİ
1-Seyit Yücel Emekli bürokrat
2-Derviş Vural müşavir
3-Gökhan Gençaslan öğretmen
4-Akın Uyar avukat
CHP
1-Ali Keven Eski il başkanı
2-Nadir Ünal İşletmeci ( Boğazlıyan)
3-Özgür Karslıoğlu Ev hanımı
4-Şahin Bozdemir Makına mühendisi
MHP
1-Ethem Sedef esnaf
2-Yusuf Mertoğlu ekonomist
3-Osman Gözan, işadamı
4-Ahmet Özbek mühendis
SAADET PARTİ
1-Mehmet Demirel Sarraf
2-Ziya Koçak Turizmci
3-Ali Yurt yönetici
4-İrfan Taşkın Fizikci

LİSTELER AÇIKLANDI

Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen seçim takvimi gereği 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçimi için partilerin milletvekili adaylarını bildirmelerinin son günü olan 21 Mayıs’ta tüm listeler netlik kazandı.  Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen seçim takvimi gereği 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçimi için partilerin milletvekili adaylarını bildirmelerinin son günü olan 21 Mayıs’ta tüm listeler netlik kazandı. Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) milletvekili adaylarını ilk açıklayan parti olurken diğer partiler adaylarını son dakikaya kadar sır gibi sakladı. AK Parti ve CHP haricinde tüm listeler erkek adaylardan oluşurken, iki parti birer kadın adayla seçime giriyor. AKGÜL VE SOYSAL YOK26’ncı dönemde Yozgat’ın 4 milletvekili de AK Parti listelerinden seçilmişti. Birinci sırada Bekir Bozdağ, ikinci sırada Abdulkadir Akgül, üçüncü sırada Ertuğrul Soysal ve dördüncü sırada Yusuf Başer yer almıştı. 27’nci dönemde listesini yarı yarıya değiştiren AK Parti’de Bekir Bozdağ ilk sırada ki yerini korurken Yusuf Başer ikinci sırada yer aldı. AK Parti listesine Yozgat’ta ilk kez bir bayan milletvekili adayı girdi. Üçüncü sırada yer alan Sibel Yıldırım Ak Parti listesinin kadın adayı oldu. Dördüncü sırayı ise İskender Minar aldı.24 Haziran’da yapılacak olan seçimde 27. Dönem milletvekilliği için aday listeleri açıklandı. DURMAZ ANKARAYA SEDEF BİRİNCİ SIRAYA24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekili seçimlerinde adaylarını açıklayan ilk parti MHP oldu. 17 Mayıs Perşembe akşamı milletvekili adaylarının isimlerini açıklayan MHP’de Yozgat adayları tamamen değişti. 26. Dönem de Sadir Durmaz, Mehmet Ali Çakır,Yunus Yılmaz ve Orhan Yüksel aday olurken, 27. Dönem için Ethem Sedef, Yusuf Mertoğlu, Osman Gözan ve Ahmet Özbek aday gösterildi. 26. Dönem de Yozgat’tan milletvekili adaylarından Sadir Durmaz 27. dönem için Ankara 2. bölgeden birinci sırada yer alırken, 26. Dönemde Yozgat’tan ikinci sırada milletvekili adayı olan Mehmet Ali Çakır yeni dönem için listelerde yer bulamadı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ACAR DONDURMA AÇILDI

Acar dondurma işletmecisi Yasin Aktan dondurmanın bir kültür olduğunu ifade ederek şunlarıkaydetti; “dondurmacılık bizim baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.