Anasayfa / Güncel / İYİ PARTİ ENCÜMENLERİNİ TANITTI

İYİ PARTİ ENCÜMENLERİNİ TANITTI

Pazar günü akşam iyi Parti seçim iletişim merkezi hıncahınç doldu.
İyi Parti Sarıkaya Belediyesi encümenlerin tanıtımı belediye başkan adayı Vahit Ateş tarafından yapıldı. Vahit Ateş adayları teker teker çağırarak partililere tanıttı. Daha sonra projelerinden bahseden Vahit Ateş kadınların yoğun olduğunu görünce kadınlarla ilgili projelerini anlattı.
Ateş; “Toplumumuzun yarısının kadınlardan oluşması nedeniyle aile içi huzurun kadınların huzuruyla ilgili olduğunu gayet iyi biliyoruz. Analarımız kadınlarımız evlerinde huzurluysa mutlu bir yuva söz konusudur. Biz de bunun bilincinde olarak kadınlarımızla ilgili sosyal projeler hazırladık bu projelerimiz şu şekilde; Sarızeybek iş Merkezinde belediyemize ait olan sosyal alanlar kadınlarımızın kullanımına açılacak. Konferans salonu olarak ve sergi alanı olarak kullanılan bölüm haftanın veya ayın belli günlerinde kadınlarımızın el emeği göz nurunu sergileyip satabileceği bir ortam oluşturulacak. Sarıkaya gençlik merkezi milli piyango tarafından yapıldı, burasının ikinci katına bir kadınlar lokali yapacağız kadınlarımız burada gönüllerince eğlenip gün adlı programlarını burada yapabilecek. İlçemizde bir çok park var fakat buralar kadınlarımız için pek güvenli değil. Annelerimiz çocuklarıyla gittikleri zaman bazı art niyetli kişiler rahatsız edebiliyor. Biz parklarımıza Yedi yirmi dört güvenlik kamerası ve güvenlik hizmeti planlıyoruz. Bir diğer ise belediyenin kuracağı bir internet satış sitesi ile ev hanımlarımızın el emeği göz nurunun katılabileceği bir interaktif pazar kuracağız. Bir diğer projemiz ise Sarıkaya belediyesi bünyesinde meslek edindirme kursları ilçemizde hangi meslek istenirse o mesleğe ait kurslar açılacak.
Belediyemizin dağıtacağı iyi kart ile ilçemiz ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız bu kartlara yüklenen parayı aylık istediği gibi kullanabilecek. Diğer bir projemiz ise güneş enerjisi projesi Sarıkaya güneşlenme açısından oldukça verimli fakat güneş enerjisi sistemi kullanılmıyor, su çok pahalı, biz güneş enerjisi sistemi ile suyu gayet ucuz yapacağız özellikle hijyenin yoğun olarak kullanıldığı lokanta berber restorant kahvehane gibi yerlere yeterli hijyeni yeterince sağlasınlar diye suyu maliyetine vereceğiz. Emeklilere yarı yarıya engellerse bedava su hizmetimiz olacak.
İlçemiz Çarşamba günleri pazar alışverişini yapıyor yazın toz güneş, kışın yağmur çamur ve kar, biz pazarı kapalı hale getireceğiz üzerine de yine güneş enerjisi sistemi ile donatıp belediyemize kar elde edeceğiz. Bir diğer projemiz ise sinema salonu eğlence merkezi ve Bowling salonu. ilçemizde bir çok genç hafta sonları sinemaya Kayseri’ye veya Yozgat’a gidiyor sinema kültürü ilçemizde mevcut fakat ilçemizde bir sinema salonumuz yok. Güncel filmlerin vizyon filmlerinin izletilebileceği belediyemiz bünyesinde gayet hesaplı ve ucuz bir sinema salonu yapacağız.”dedi.
Daha sonra kontenjan adayı Mustafa Tek söz alarak Sarıkaya’nın en büyük trafik sorunu olan Nevzat Şener bulvarında tır ve kamyonların trafik ışıklarında trafiği aksattırdığından bahsederek çevre yolu projesinden bahsetti. Özellikle yazın dört adet tır ışıklarda durduğu zaman hareket etmeleri uzun zaman aldığı için arkalarında trafik kuyruğu oluyor. Transit şehirle işi olmayan ağır vasıtaların çevre yolunu kullanarak ilçe trafiğini felç etmeyeceğini söyledi. Çevre yolunun da kenarına petrol istasyonları dinlenme tesisleri yapılarak bir çok kişiye istihdam sağlanacağından bahsetti. Daha sonra aday tanıtımına geçildi. Sarıkaya belediye başkanı adayı Vahit Ateş ilk olarak kontenjan adayı Mustafa Tek’i çağırdı daha sonra sırayla Galip Çetin, Ramazan Küçükarıkan, Nevzat Aydın, Tülay Yüce, Haydar Öz, İbrahim Tuncer, Murat Karataş, Şahin atmaca, Bayram Konur, Musa Oğuz. İl Genel meclis üyeleri adaları ise Muharrem Günal ve Furkan Yazır olarak tanıtıldı. Tanıtımdan sonra misafirler hazırlanan ikramlardan yiyerek sohbet ettiler. Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.