Anasayfa / Güncel / JANDARMA TEŞKİLATI 184 YAŞINDA

JANDARMA TEŞKİLATI 184 YAŞINDA

Gururla geçen 184 yıl. Jandarma teşkilatının kuruluş yıldönümü münasebeti ile Sarıkaya Jandarma Komutanlığı kuruluş yıldönümlerini çeşitli etkinliklerle kutluyor.
Jandarma Teşkilatı’nın 184’üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl ve beraberindeki Jandarma Personelini ilk olarak Sarıkaya kaymakamı Samet Serin’i makamında ziyaret etti.
Kaymakam Serin Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, İlçemizde huzur ve güven ortamının tesisinde gösterdikleri büyük gayret ve özveriyi yakından takip ettiğini ifade ederek, tüm jandarma teşkilat mensuplarına teşekkürlerini ileterek Jandarma Teşkilatı’nın 184’üncü kuruluş yıl dönümünü kutladı.
Kaymakam Serin kutlama mesajında şunları söyledi; “Milletimizin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak canla başla hizmet veren, tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu temel kurumlarımızdan olan Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 184. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Tarihinden aldığı güç ve ilhamla, 184 yıllık bilgi ve deneyimiyle ülkemizin iç ve dış güvenliğinin sağlanmasında, her geçen gün gelişen son teknolojik savunma araçlarıyla kendini yenileyerek büyük başarılara imza atan Türk Jandarma Teşkilatımız, yurt savunmasında ve asayişin sağlanmasında gösterdiği başarılar ile her daim milletimizin güven kaynağı olmuştur. Bu onurlu görevi, insanımızı merkeze alan bir anlayışla kanunları uygulayarak, büyük bir özveri ve millet sevgisiyle yerine getirmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın 184. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”dedi.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.