Anasayfa / Güncel / KAHRAMAN TÜRK POLİSİ

KAHRAMAN TÜRK POLİSİ

Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ıncı kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası Korana virüs gölgesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.
İlk olarak kutlama Polis haftası münasebeti ile bütün haftaya yayılarak yapıldı. Şehit polis ailelerini ziyaretle başlayan etkinlikler, Şehit polislerin kabirlerinin ziyareti ile devam etti. Şehit Polislerin kabirleri ziyaret edilerek dualar okundu. Daha sonra Şehit Polis aileleri ziyaret edildi. Polis haftası münasebeti ile Kızılaya kan bağışı yapıldı. Riskli meslek olması dolayısıyla polislere Covid-19 aşıları bizzat İl Sağlık Müdürü Dr. İkbal Altındağ tarafından yapıldı.
Emniyet Teşkilâtının 176. Kuruluş yılı kutlamaları kapsamında, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kundakçı ile emniyet görevlileri, Kaymakam Selami Işık’ı makamında ziyaret ederek, 5-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Polis Haftası nedeniyle yapılan ve yapılacak etkinlikler hakkında Kaymakam Işık’a bilgiler verdi.
Kaymakam Işık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Yasalar çerçevesinde, kamu düzeninin korunması ve halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda başarılı çalışmaların altına imza atan Polis Teşkilatımız, ilçemizde de ‘ Vatandaş Odaklı Kamu Hizmeti ‘ anlayışıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. yıldönümünde, Emniyet Teşkilatı’nda görev yapan tüm teşkilat mensuplarımızın Polis Haftası’nı kutluyor, şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine selam ve saygılarımı iletiyorum” İfadelerini kullandı.
Kaymakam Selami Işık, 10 Nisan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilâtının kuruluşunun 176. Yıl dönümü nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek tüm polislerin günlerini kutladı.
İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Emniyet mensubu personellerle bir araya gelen Kaymakam Selami Işık, “Gece gündüz demeden canımızı, malımızı, güvenliğimizi ve yaşadığımız ilçemizin huzurunu emanet ettiğimiz polislerimize üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ederek 10 Nisan Polis Haftalarını kutladı. Ayrıca görevleri başında Şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize ve görevi başındaki tüm emniyet personellerine sağlıklı, başarılı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi
Emniyet Müdürü Murat Kundakçı, Kaymakam Selami Işık ve beraberindeki kurum müdürleri, mahalle ve köy muhtarlarına ve siyasi parti temsilcilerinin yapmış oldukları bu nazik ziyaretlerinden dolayı çok memnun ve mutlu olduklarını ifade etti. Böyle günlerde hatırlanmanın çok güzel olduğunu dile getiren Kundakçı, hatırlandıkları için de emniyet teşkilatı adına teşekkürlerini sundu.
Polis haftası münasbeti ile yapılan ilçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretinde bulunan Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ise yaptığı açıklamada; İlçemizde kahramanca görev yapan, gecesini gündüzüne katıp mesai tanımadan çalışan ilçemizin güzide Polis mensuplarına şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca görevi başında şehit düşen Polis memurlarımızı saygıyla anıyorum. Gazi olan Polis mensuplarına ise şükran borçluyuz. Emekli olmuş Emniyet mensuplarına ise yine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Dedi. İlçe Müftümüz Dr.Emrah Kandemir ise; Türk Polis teşkilatının kuruluş yıldönümü olan bu günü kutluyorum. İlçemizde görev yapan Emniyet mensupları başta olmak üzere tüm emniyet mensuplarının bu özel gününü kutluyorum. Görevi başında şehit düşen polis mensuplarının ruhu şaad olsun. Gazi olan polis memurlarını ise saygı ile anıyorum.dedi.
Cumartesi günü yapılan Emniyet Müdürlüğü ziyareti ile 10 Nisan Polis haftası etkinlikleri sona erdi. Bizde görevinin başında canla başla çalışan kahraman Türk Polisinin anlamlı gününü kutluyoruz. Ayrıca görevi başında şehit düşen kahraman Türk polislerimizin ruhu şad olsun. Yine görevi başında bizim can ve mal güvenliğimizi sağlarken gazi olan Polislerimizi de saygıya anıyoruz. Haber M.Tek

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor. Özellikle kasap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.