Anasayfa / Güncel / ADIM ADIM DOĞALGAZ

ADIM ADIM DOĞALGAZ

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, 2018 yılının Şubat ayı içerisinde ilçenin doğalgaza kavuşturulduğunu hatırlatarak, abone sayısının artırıldığını, ilçenin büyük bölümünde doğalgaz kullanılabildiğini kaydetti. Başkan Açıkel, kalan mahalle ve yerleşim alanlarının da doğalgazla kavuşturulması noktasında gerekli girişimleri yaptıklarını, olumlu sonuç aldıklarını bildirdi. Sarıkaya Belediye Başkanı Açıkel, Sürmeli Gaz yetkilileri ile yapmış oldukları yoğun görüşmeler neticesinde bu yıl hizmet planında 17 kilometre uzunluğunda yeni doğalgaz hat yapımı konusunda mutabık kalındığını bildirdi. Başkan Açıkel, ”Bu da yaklaşık 2 bin yeni aboneye 2021 yılında doğalgaz hizmeti ulaşması demektir. Ayrıca bulundukları cadde ve sokak üzerinde doğalgaz hattı geçen, abonelik almayan 541 bina ve bin 397 ev ve işyerinin de en kısa sürede aboneliklerini alarak işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir” diye konuştu.
Doğalgaz çalışmaları İlçemiz Karşıyaka mahallesinde devam ederken Başkan Açıkel çalışmaları yakından inceledi. Başkan Açıkel doğalgazı Karşıyaka mahallesinde getirdik. Vatandaşlarımızın hattı evlerine çektirmesi gerekiyor. Biz mahalle aralarında , sokak aralarındaki bölgelere ana hattı getirdik. Şimdi sıra vatandaşımızda bir an önce doğalgaz aboneliklerini yaptırıp, hatları evlerine almaları gerek. Vatandaşlarımız acele etsinler.”dedi. Sarıkayayı doğalgaza kavuşturan ve büyük emeği olan Siyasilere ve şu anki Belediye başkanı Ömer Açıkel’e teşekkür eden Sarıkaya halkı “bizi kömürün eziyetinden kurtaran Başta Milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Dediler.
Gazetemize konuşan ve ismini vermek istemeyen bir yaşlı teyzemiz bize şunları söylüyor. “Biz Sarıkaya’ya köyden 1980 yılında geldik o zamanlar beyim hayattaydı ve bu mahalleden bir yer aldık. Kendi imkanlarımızla evimizi yaptık. Bu evde 4 çocuk büyüttüm şimdi hepsi de evlendi iş güç sahibi oldu. Evimde soba yakıyorum. Gençken gücüm kuvvetim yerindeydi. Kovayı kaldırıp sobaya koymak çok kolaydı. Kömürümü kendim çekiyordum. Odunumu kendim kırıyordum. Şimdi yaşlandık kovayı kaldırıp ta sobaya koymak zor geliyordu. Şimdi duydum ki doğalgaz bizim mahalleye de gelmiş Doğalgaz personeli çalışıyor.
Başkan Ömer Açıkel’de başlarındaymış. Şimdi çocuklarıma telefon edeceğim. Benim evime de doğalgaz bağlatsınlar. Bende artık kömürün kirinden pasağından kurtulmak istiyorum.
Emekli olduk biraz tadını çıkaralım.”dedi.

Haber M.Yakışıkı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.