Anasayfa / Sarıkaya / KARATAŞ 5 BİN ÇAM DAĞITTI

KARATAŞ 5 BİN ÇAM DAĞITTI

Hayırsever Esnaf Abdullah Karataş 5 Bin Adet Çam Fidanı Dağıttı.
İlçe Kapalı Spor salonu bahçesinde yapılan çam fidanı dağıtımın da Kaymakam Yasin Özcan, Hayırsever esnafımız Abdullah Karataş’a yapmış olduğu hayırlı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Çam dağıtım törenine Kaymakam Yasin Özcan ile birlikte Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Jandarma Komutan Adem Yeleğen, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çeşitli daire amirler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Çam dağıtım töreninde açılış konuşmasını hayırsever iş adamı Abdullah Karataş yaptı. Hayırsever esnafımız Abdullah Karataş Çamların naylon muhafazasından çıkarılarak dikilmesi gerektiğinden bahsederek şöyle devam etti “Bu gün inşallah 5000 adet çam fidanı dağıtımını yapmış olacağız, her sene on bin adet çam fidanını dağıtımını yaparak ilçemizin ve köylerimizin daha yeşil bir görüntüye kavuşmasını yıllar sonra da olsa sağlamış olacağız. Her yıl olduğu gibi bu sene de, resmi kurumlara, camilere, Hz.Aişe Kur’an kursuna, okullara, köy muhtarlıkları ve vatandaşlara 5 bin adet çam fidanı dağıtıyoruz. İnşallah şimdi çam alamayanlara da 5000 adet daha çam fidanı getirerek dağıtımı tekrar yapacağız. Bu çamları ben gönül işi ve Allah Rızası ve topluma örnek olabilmek için yapıyorum. İnşallah çamları alan vatandaşlarımız toprakla buluşmasını sağladıktan sonra bakımını, sulamasını da yaparak bir an önce büyümesini sağlamış olacaklar” dedi.
Kaymakamımız Yasin Özcan yapmış olduğu konuşma da; “Hayırsever esnafımız Abdullah Karataş her sene olduğu gibi bu senede hayır işlerine devam etmektedir. Doğaya yaptığı bu katkıdan dolayı Abdullah bey kardeşimize teşekkür ediyoruz. Abdullah beyin de belirttiği gibi bu fidanlar toprakla buluşur bakımları yapılır ve hayatlarına devam ederler. Siz vatandaşlarımızdan ricam bu fidanları diktikten sonra sulamasını ve bakımını yapmanızdır. Abdullah bey’e ve bu fidanları toprağa dikecek olan sizlere teşekkür ediyorum.”dedi. Daha sonra çam dağıtımı başladı. Bu yıl izdiham olmaması için gerekli özeni ve tertibi gösteren Sayın Kaymakamımıza bizde teşekkür ediyoruz.

IMG_4927 IMG_4934 IMG_4938 IMG_4942

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GEZEN KÜTÜPHANE
KÖYE İNDİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün haberine göre; Küçükçalağıl Okul Müdürümüz Feyzullah ÇELİK Başkanlığında ve Okul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir