Anasayfa / Güncel / KARNEYİ GETİR FİDANI GÖTÜR

KARNEYİ GETİR FİDANI GÖTÜR

Bir ağaç bir insan sloganı ile hareket eden Sarıkaya’mızın oksijen adamı Abdullah Karataş yine çok güzel bir hamle ile ilçemizin gönünde taht kurdu. Abdullah Karataş bulduğu her fırsatta ağaç ve ağaç sevgisini dile getirip, binlerce fidan dikti ve yüz binlerce fidanın dikilmesine vesile oldu. Abdullah Karataş namı diğer oksijen adam bu yılda miniklere ağaç sevgisini aşılamak için güzel bir etkinliğe imza attı. Karneni getir fidanı götür kampanyası ile yine yüzlerce fidanı toprakla buluşturacak. Sarıkayalı velilerinde çocuklarına ağaç sevgisini aşılamaları için fidan dikmelerine yardımcı olmaları gerekiyor. Çocuklarımızın ağaç sevgisini öğrenmesi geleceğimizde yeşil bir Türkiye ve Sarıkaya olması için şart. Velilerimize düşen görev çocukları karnelerini aldıktan sonra onların elinden tutup Karataş Spot mağazasına götürüp oksijen adam Abdullah Karataş dedelerinden fidan almalarını sağlamak. Aldıkları fidanı da dikmelerine yardımcı olup, fidanın bakım sorumluluğunu çocuklarına vermek. Böylelikle çocuk hem sorumluluk almış olur hem de ağaç sevgisi pekişmiş olur.
Yöre Haber gazetesi olarak Oksijen adam Abdullah Karataş’ın her zaman yanında olduğumuzu bildirir daha nice güzel kampanyalar yapması için sağlıklı uzun ömürler dileriz. Haber Özge Beker.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.