Anasayfa / Güncel / KAYAPINARLI KADINLARDAN ANNE YÜREĞİ

KAYAPINARLI KADINLARDAN ANNE YÜREĞİ

İlçemizde ilk önce kız hafızlık Kur’an kursu, daha sonra da erkek hafızlık Kur’an kursu açıldı. Bu kurslarda eğitim gören minik hafızlara Sarıkaya halkı tarafından oldukça destek veriliyor.
Hafızların eğitimleri Sarıkaya Müftülüğünü belirlediği hocalar tarafından veriliyor. Din eğitimi verilirken toplum bilinci ,saygı, sevgi ve hoşgörü de öğrencilere veriliyor. Hafızlara destek bu seferde Kayapınar Mahallesi’ndeki kadınlarımız geldi. Sarıkaya ilçe Müftülüğü’ne bağlı Kayapınar Kur’an kursunda din eğitimi alan kadınlar genç hafızlar için yöremizin eşsiz lezzetlerinden olan kıbin ve mantıyı elbirliğiyle hazırladılar.
Kadınların el emeğiyle hazırladığı mantılar minik Hafızların beğenisine sunulacak. Sarıkaya Müftülüğü Kayapınar Kur’an kursu hocalarından Tuğba hocanın öncülüğünde Kayapınar’lı kadınlar el lezzetlerini konuşturdu. İlçe müftümüz Zühdü Elveren; “Tuğba hoca hanım çok güzel bir işe imza attı. Kur’an kurslarımızda eğitim gören minik hafızlarımız için kadınlarımızın el emeği olan mantıları hazırladılar. Yurtlarda kalan minik öğrenciler çoğu zaman ev yemeği yiyemiyor, annelerinin hazırladığı yemekleri özlüyor. Tuğba hocamız bunun farkına vararak kayapınar’lı Kur’an kursu öğrencisi hanım kardeşlerimizden rica etmiş. Onlar da Tuğba hanımı kırmayarak birlik olarak birbirinden lezzetli mantı ve çeşitli yemekler yapmışlar. Biz de bu güzel yemekleri Hafızlık Kur’an kurslarımızda eğitim gören minik hafızlarımızla buluşturacağız. Emeği geçen Kayapınar mahallesi Kur’an kursu hocaları ve emeği geçen kayapınarlı kadın kardeşlerimize minik hafızlar adına çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.