Anasayfa / Güncel / KAYMAKAM DEMİR GÖREVE HIZLI BAŞLADI

KAYMAKAM DEMİR GÖREVE HIZLI BAŞLADI

Kaymakam Ahmet Nuri Demir İlçemizdeki Görevine Başladı. Cumhurbaşkanı kararnamesi ile ilçemize atanan Kaymakam Ahmet Nuri Demir Pazartesi günü Sarıkaya Hükümet Konağı önünde Kurum Amirleri tarafından karşılandı.
Daha sonra Kaymakam Ahmet Nuri Demir Kurum Amirleri ile birlikte Kaymakamlık Toplantı Salonunda bir araya gelerek kısa bir tanışma programı gerçekleştirdi. Göreve hızlı başlayan Kaymakam Demir, Karşıyaka Mezarlığı şehitliğini ziyaret ederek, karanfil bıraktı.
Kaymakam Ahmet Nuri Demir ve eşi Ayşenur Demir hanımefendi ilçemiz Karşıyaka Mezarlığında bulunan şehit kabirlerini ziyaret ettiler. Şehitlik ziyaretine Kaymakam Ahmet Nuri Demir, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Coşkun Uslu, İlçe Müftüsü Zühdü Elveren, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Özgür Selçuk Aytekin ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen katıldı. İlçe Müftüsü Zühdü Elveren tarafından Kur-an’ı Kerim tilavetinin okunması ve duaların ardından Kaymakam Demir ve eşi Ayşenur Demir hanımefendi şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek, karanfil bıraktı.
Kaymakam Ahmet Nuri Demir, İlk Ziyaretini Şehit Ailesine Yaptı, Kaymakam Ahmet Nuri Demir Sarıkaya Kaymakamlığı görevine başlamasının ardından ilk ziyaretini Siirt/Pervari’de 1999 yılında şehit olan Piyade Er Erhan Ülkü ve İstanbul/Beşiktaş’da 2016 yılında Şehit olan Polis Memuru Mustafa Kemal Devrilmez ‘in ailelerini evlerinde ziyaret etti. Şehitlerimizin ailelerini evlerinde ziyaret eden ve kendileri ile yakından ilgilenen Kaymakam Demir, şehit ailelerimizin devletimizin ve milletimizin en kıymetli emaneti olduğunu ifade etti.
Kaymakam Demir; “Bizler devlet olarak her zaman şehit ailelerimizin gazilerimizin yanlarında, emrindeyiz. Onların da bizleri birer evladı olarak görmesi bizi mutlu eder, gururlandırır. Allah tüm şehitlerimizin mekânlarını cennet eylesin” dedi.
İlçe Müftüsü tarafından Şehitlerimiz için Kur-an’ı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi.
Daha sonra Kaymakam Demir Şehidimiz Mustafa Kemal Devrilmez’in kıymetli eşyalarının bulunduğu Şehidimizin odasını gezerek Şehidimizin anı defterini imzaladı.
Kaymakam Ahmet Nuri Demir’e ziyarette, eşi Ayşenur Demir hanımefendi, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Coşkun Uslu, İlçe Müftüsü Zühdü Elveren, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Özgür Selçuk Aytekin ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen eşlik etti.
Kaymakam Demir’in bir sonraki programı ise ilçemizin yetiştirdiği hafızlar oldu.
Kaymakam Ahmet Nuri Demir Kur’an Kursu öğrencilerinin yıl sonu piknik etkinliğine katıldı. Buradaki etkinlikte Kaymakam Ahmet Nuri Demir, İlçemiz mesire alanında ilçe Müftülüğünün Hazreti Aişe Hafızlık Yatılı kız Kur’an kursu ve Zinnureyn Erkek Hafızlık Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlenen piknik faaliyetine katıldı.
Yaz Kur’an Kursları hakkında İlçe Müftüsü Zühdü Elveren’den bilgi alan Kaymakam Demir, öğrencilerle sohbet ederek, başarılar diledi. Etkinliğin sonunda çikolata ve meyve suyu ikram eden İlçe Kaymakamı Demir minik hafızlara bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diledi.
Sarıkaya Kaymakamı Ahmet Nuri Demir sosyal medaya hesabından yaptığı duyuruda “Hayırlı olsun dilekleri için göndermeyi düşündüğünüz çiçek ve hediye yerine AFAD’ın yardım Kampanyası bağış hesaplarına destek olmalarını rica ediyorum” dedi. Bizde Yöre haber Ailesi olarak yeni göreve başlayan Kaymakam Demire başarılar diliyoruz. Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.