Anasayfa / Güncel / CHP GENÇLEŞTİ

CHP GENÇLEŞTİ

İlçemiz Sarızeybek Mustafa Kemal Devrilmez Sinema ve konferans salonunda Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi Sarıkaya ilçe kongresi gerçekleşti.
Eski başkan İzzet Yalçın aday olmadı. Kongrede iki aday kıyasıya yarıştı. Mustafa Yalçın ve Necip Kocaboğa.
İki adayda birbirine centilmence ve dostluk içerisinde yaklaşarak adeta kongre içerisinde birlik ve beraberlik nasıl olacağını gösterdi. İki üç adaylı seçimlerde gerginlik hat safa da olurken CHP ilçe başkanlığı seçimlerinde sakinlik ve sükûnet hakimdi.
Gündem maddeleri uygulandıktan sonra Eski Başkan İzzet Yalçın ve Mehmetoğulları otel işletmecisi Reşan Ertuğrul birer konuşma yaptı. Daha sonra Başkan Adayı Mustafa Yalçın bir konuşma yaptı. Yalçın konuşmasında şunları söyledi; “Cumhuriyet Halk Partisi Sarıkaya ilçe başkanlığı olarak olağan kongremizi yoğun bir katılımla gerçekleştirmiş bulunmaktayız.
Öncelikle katılımlarıyla bizleri onurlandıran Yozgat il Başkanımız Abdullah Yaşar beye, Çayıralan Belediye Başkanımız Ömer Codar beye, Boğazlıyan ilçe Başkanımız Levent Özer bey ve yönetimine Boğazlıyan eski ilçe Başkanınız Ahmet Peker beye, Çayıralan ilçe Başkanımız Mutlu Üstün beye, Boğazlıyan il Genel meclis üyemiz Emin Mustafa Baran beye, Mhp Sarıkaya İlçe Başkanı Alpaslan Erbek beye, Akp Geçmiş dönem İlçe başkanı Osman Turan Karataş beye, Esnaf Odası Başkanı Mesut Arslan beye, Muhtarlar Odası Başkanı Mesut Duru Beye, Şoförler Odası Başkanı Fuat Özer beye, Kamyoncular kooperatifi Başkanı Davut Yürekli beye, Geçmiş Dönem Milletvekili Adayı Osman Gözan beye, Mhp il Genel meclis üyesi Abdullah Güngör beye, Galericiler Sitesi Başkanı Cefakar Taşpınar beye, Partimizin değerli delegelerine ve bizleri yalnız bırakmayan başta ailem olmak üzere eş dost akraba arkadaşlarıma şahsım ilçe teşkilatım ve partim adına çok teşekkür ederim.
Geçmiş dönemde hizmet eden bütün arkadaşlarımıza teşekkür eder yeni dönemde benimle birlikte çalışacak olan yönetimdeki arkadaşlarımıza başarılar dilerim.
Seçimlerde birlikte yarıştığımız kardeşim Necip Kocaboğa ve yönetimine seçimler süresince göstermiş oldukları centilmenlikten dolayı teşekkür ederim. Dün olduğu gibi bundan sonrada birlikte olmaya devam edeceğiz. Seçim sonuçlarının Partimize Sarıkayamıza, Yozgatımıza ve Ülkemize hayırlar getirmesini dilerim.”dedi. daha sonra oylar kullanılmaya başlandı.
Cumartesi günü CHP Sarıkaya İlçe Kongresinde oy kullanım işlemi tamamlandı ve sandıklar açıldı. İki adayın yarıştığı seçimi Mustafa Yalçın kazandı, Mustafa Yalçın 23 oy alarak CHP Sarıkaya İlçe başkanı seçildi. Rakibi Necip Kocaboğa ise 21 oy aldı. Sarıkaya CHP ilçe başkanı Mustafa Yalçın oldu. Bizde Yöre haber gazetesi olarak Mustafa Yalçın ve ekibini kutluyoruz. Mustafa Yalçın’ın ekibi ise şöyle; İlke ADANUR, Abdullah ÇOŞAR, Ulvi DERİNGÖZ, Alparslan ERSOY, Nizamettin ÖZTÜRK, Esma ÖZBEK, Nuray SONKUR, Ali Osman TEKİN, Faruk ÜNAL, Yasin YILMAZ, Hüseyin ENCÜMEN, Özden ÖZTÜRK, Ali SONKUR, Harun TAŞTAN, Salih Murat ÜNAL, Ruhani VURAL, İzzet YALÇIN olarak belirlendi. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.