Anasayfa / Güncel / KAYMAKAMLIKTAN İFTAR YEMEĞİ

KAYMAKAMLIKTAN İFTAR YEMEĞİ

İlçemiz Kaymakamı Samet Serin Şehit yakınları, gazi ve gazi aileleri onuruna iftar yemeği verdi.
Verilen iftar yemeğine Kaymakamımız Samet Serin ve eşi Şefika Serin, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Karayakup Belediye Başkanı Ahmet Dursel Erdoğan, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl, Emniyet Müdür Vekili Komiser Yasin Yağmur, İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir çok sayıda şehit yakını, gazi ve gazi aileleri katıldı.
Yemek sonrası Şehitlerimizin ruhuna yapılan duanın ardından Kaymakam Samet Serin, şehit yakınları ve gazilerle bir müddet sohbet ederek istek ve sorunlarını dinledi.
Devlet olarak her daim şehit yakınları ve gazilerin yanında olduğunu belirten Kaymakam Serin daha sonra katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı Serin konuşmasında “Bu kutsal zaman diliminde bu kıymetli zamanlarınızı bizlerle paylaştığın için her birinize şükranlarımızı sunuyorum. Cenab-ı Allah mutlu günlerinizin sayısını artırsın Ramazanı Şerifi bu mübarek günleri hayırlara vesile kılsın birlik beraberliğimize vesile kılsın diyorum. Elbette ki Şehitlerimiz Gazilerimiz bizler için bu memlekette bir insanın yapabileceği en büyük fedakarlıkları yaptılar. Bizler sizlere ne kadar değer versek sizler için neler yapsak onların verdiği fedakarlığın yanında çok az kalır hiç bir hükmü olmaz. Sadece Ramazanı Şerif’in iftar günlerinde değil birer zaman dilimlerinde değil her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzu belirtmek ifade etmek istiyorum. Her zaman her platformda her ortamda bunu sıklıkla dile getiriyorum ama ve tekrar burada ifade etmek istiyorum ki bizleri birer evladınız olarak görmeyi bizler için büyük bir onur vesilesi çünkü bizler sizi büyüklerimiz gibi görüyoruz. Burada ailelerimiz den ve öz ailelerimiz den uzakta görev yapıyoruz. Jandarma personelimiz emniyet personellerimiz olsun keza bizler hepimiz gurbette sayılırız fakat sizlerin yanında bir aile ortamını bulmanın sevincini yaşıyoruz. Her yemek yediğimizde her bir araya geldiğimizde bu aile ortamını bizlere hissettiriyorsunuz. Bu yüzdende hepinizden Allah razı olsun diyorum. Kıymetli zamanlarınızı bizler için ayırdığınız için tekrardan şükranlarımı sunuyorum. Allah kabul etsin Hayırlı Ramazanlar olsun” ifadelerine yer verdi.
Daha sonra Sarıkaya Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen’de konuşmasında “Bu ramazan akşamında bizi bir araya getiren değerli Kaymakamımıza Belediye başkanımıza hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sarıkaya’mız da Şehidin ve gazinin derdinden anlayan derdiyle dertleşen bir Kaymakamımız Belediye başkanımız mülki amirlerimiz var hepsi birbirinden kıymetli hepsinede huzurunuzda teşekkür ediyorum. Afiyet olsun saygılar sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından yeni adıyla Vitrin tepe restaurant’ın hazırladığı birbirinden lezzetli iftar yemekleri ikram edildi. Şehit aileleri ve gaziler ile gazi aileleri iftar yemeğinden sonra bir süre daha sohbet ettikten sonra program sona erdi.

Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.