Anasayfa / Sarıkaya / KIZILAY 960 ÇOCUĞU SEVİNDİRDİ

KIZILAY 960 ÇOCUĞU SEVİNDİRDİ

Sarıkaya Kızılay Şubesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sarıkaya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Ortaklaşa
Girişimi Sonucu Lcwaikiki Firmasından 960 Çocuğa Kışlık Kıyafet Yardımı Aldı.

 

Kızılay Sarıkaya Şubesi Başkanlığı Sarıkaya da yardıma muhtaç çocukları sevindirdi. Kızılay Şubesi başkanı Doğan Çiftçi ; “ Lcwaikiki firması İlçemizdeki yardıma muhtaç çocuklarımızı kışlık kıyafetlerle sevindirdi. İçerisinde Kışlık mont, kışlık gömlek, kışlık eşofman altı ve kışlık bot bulunan yardım paketlerinden 960 adedini yardıma muhtaç çocuklara dağıtmamız için gönderdi.”dedi.
Yardım dağıtımı Sarıkaya Cemil Çiçek öğrenci yurdunda yapıldı. Bir ay kadar önce Sarıkaya Kızılay Şubesi Başkanı Doğan çiftçi, Sarıkaya Milli Eğitim Müdürlüğünden Yardıma muhtaç çocukların beden ölçüleri ve cinsiyetlerini belirlemeleri için istakta bulunmuştu. Milli Eğitim Müdürlüğüde Sarıkaya merkez ve 56 köyde Taşımalı eğitim ve normal eğitim yapan okullardan yardıma muhtaç çocukları beden ve cinsiyetlerine göre liste yapılıp gönderilmesini istedi. Okullarda öğrencilerinden gerekli bilgiyi alıp Milli Eğitim Müdürlüğüne verdiler. Milli Eğitim Müdürlüğünde listeyi Sarıkaya Kızıya şubesi’ne iletti. Kızılay Sarıkaya Şube başkanı Doğan Çiftçide listeyi Lcwaikiki firmasına iletti böylelikle kişiye özel beden ve cinsiyetleri adı soyadı okulu yazılı paketler ilçemize Lcwaikiki firması tarafından gönderildi. Yardımın okullara teslim edilmesi sırasında bir konuşma yapan ilçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş şunları söyledi. Kızılay Başkanı Doğan Çiftçi böyle bir uygulmanın yapılacağını duyurunca çok sevindim ve derhal işlemlere başladık sonuç olarak kıyafetler ilçemize geldi. Koliler okul adlarına göre düzenlenmiş. Tamamen organize edilmiş bir şekilde, bize de okul müdürlerine kolileri teslim etmek kalıyor. Okul müdürleri de zaten öğrenciler adına düzenlenmiş paketleri öğrencilerine dağıtmak kalıyor. Bu yardımı düzenleyen Sarıkaya Kızılay Şubesi Başkanı Doğan Çiftçiye teşekkür ediyorum.dedi. Cüney Yoldaş Ayrıca kızılayın kuruluşu ve çalışmalarında da bahsetti.
Kızılay Şubesi Başkanı Doğan Çiftçide “ 9. Kez yaptığımız bu yardımların ihtiyaç sahibi çocuklarımıza dağıtılacağından eminim. Biz bu paketleri okul müdürlerimize dağıtıyoruz onlarda adilane bir şekilde hazırladıkları listeye göre dağıtacaktır. Kendilerine teşekkür ediyorum.”dedi. Sarıkaya Sosyal yardımlaşma vakfı Müdürü Selçuk Aytekin ise yaptığı konuşmada “ Milli Eğitim ihtiyaç sahibi çocuklarımızı bildirdi. Bu yardımlar kişilere özel olarak paketlendi ve dağıtımını yapıyoruz. Paket içeriğinde Mont, Bot, Eşofman, gömlek ve Kışlık kazak ve benzeri kıyafetlerden oluşuyor. Yardımı yapan firmeya ve dağıtımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi. Daha sonra yardım paketleri belirlenen okul müdürlerine teslim edilerek ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılmak üzere yola çıktı. Bizde Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, Sarıkaya Kızılay Şubesi ekibine, Sarıkaya kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı yetkililerine teşekkür ediyoruz.

 

IMG_4464 IMG_4469

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERDOĞAN’IN 24 KASIM
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Karayakup Kasabası Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında tüm öğretmenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir