Anasayfa / Sarıkaya / KONUKLARDAN AK PARTİYE TAM DESTEK

KONUKLARDAN AK PARTİYE TAM DESTEK

Ak Parti Sarıkaya Belediye Başkanı Kontenjan Adayı Ecz. Osman Turan Karataş “Birileri şehir
içi geçişini yaptırdığımız sırada yollar bozuk derken biz kışın -20 derecede sabah Ankara’ya gidip
hastane ve C kategorisini almak için çalışıyorduk” dedi.

 

Sarıkaya Belediyesi Ak Parti Kontenjan adayı Osman Turan Karataş köylüleriyle bir araya geldi. Mehmetoğulları Termal Otelde yoğun katılımın olduğu toplantıda Ak Parti Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Duran Cesur ve Osman Turan Karataş Konuklar’lılara hitap etti.   Sarıkaya Belediyesi Ak Parti Kontenjan adayı Osman Turan Karataş köylüleriyle bir araya geldi. Mehmetoğulları Termal Otelde yoğun katılımın olduğu toplantıda Ak Parti Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Duran Cesur ve Osman Turan Karataş Konuklar’lılara hitap etti.   İnsanın çevresi ve etrafıyla var olduğunu söyleyen Ak Parti Sarıkaya Belediyesi Kontenjan Adayı Osman Turan Karataş, “İnsan çevresiyle etrafıyla vardır. Nasıl ki bir ağacın dalı var, yaprağı var, kökü var bizde köylülerimizle bir bütünüz, bir ağacız, sizlerle bir köküz. Geçmiş dönemde bildiğiniz gibi 2011 yılında Ak Parti ilçe Başkanlığı tevdi edildi. 2014 yılına kadar Ak Parti İlçe Başkanlığı yaptım. Bu sene Belediye Meclis üyeliği verildi tabi nasip olursa ilerleyen dönemlerde başka şeyler olabilir mücadelemize devam edeceğiz. İlçe Başkanlığı dönemimizde Konuklarlı kardeşiniz olarak Sarıkaya’ya teşkilat arkadaşlarımızla 76 trilyonluk yatırım getirdik. Bizler burada yaşıyoruz bu hizmetler bizler için bu hizmetlerin neler olduğunu karargah konuşmalarında anlattım. C kategorisini anlatayım sizlere; burada dört tane uzmanlık vardı. Sarıkaya’da 2005 yılında A kategorisi, B kategorisi, C kategorisi, D kategorisi, E kategorisi diye Sağlık Bakanlığımız hastaneleri kategorilere ayırmışlardı. Bizim burada D kategorisine alındı. D kategorisi demek 4 uzman demek, A kategorisi 50’e yakın uzman demek bunlarda Büyükşehirlerde olur, B kategorisi 26 uzman demek, C kategorisi 15 e yakın uzman demek, D kategorisi 4 uzman demek, E kategorisi 2 uzman demek. Ben ezacı olarak vatandaşlarımız köylerden eczanemize geliyor köylerin dolmuşları saat 2:30’da kalkıyor. İlacını zaten almaya bile vakti yok. Belki bir göz doktoru ihtiyacımız var, belki kulak burun boğaz ihtiyacımız var, belki ortopedi ihtiyacımız var içimizden birimiz kaza yapıp ayağımız kırılsa hemen sorgun’a gidiyorduk, sıraya giriyorduk. Bir gün Sorguna hastaneye gittim ve yanımda oturan hastalardan birisi göz muayenesi olabilmek için Sorguna gelmiş ve bekliyor. Bizim ilçemizde göz doktoru olmuş olsa vatandaşlarımız Sorguna muayene olmaya gitmez.

Hizmet neden bizim ayağımıza gelemesin;

1 Yıl boyunca her hafta kendi imkânlarımızla kışın -20 derecede kalkıp vatandaşımıza hizmet getirebilmek için Ankara’ya gittik. İlçe başkanlığın maaşı ve özel arabası olmadığı halde kendi araçlarımızla kendi imkânlarımızla hizmeti getirebilmek adına defalarca gittik.

Hizmetleri Belediye bizde olduğu için rahatlıkla aldık, şimdi bu hizmetleri arttırarak devlet yatırımı almak için oylarınıza talibiz. Devlet yatırımları Belediye bizde olmazsa alamayız. Uzun uğraşlarımız sonucunda Hastanemizi C kategorisine aldırdık ve şuanda 10’a yakın uzman var. Bunlar bizim insanımıza sizlere hizmetimiz. Vatandaşlarımız Yozgat’a gitmesin diye SGK binamızı aldık. Çiftçilerimiz için ofis siloları getirdik. Ben konuklarlı kardeşiniz olarak ilçeye hizmet ettim, bu sizlerin eseri teşekkür ederim” dedi.   Bu işlerin aileden başladığını ve biz bir aileyiz deyip bir karar aldıklarını söyleyen Ak Parti Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Duran Cesur, “bizler burada yaşıyoruz ve burada yaşamaya devam edeceğiz. Biz bu yola çıkmadan önce hakkımızda hayırlısı ise nasip et Yarabbi diye dua ettik, sonrada adaylığımız kesinleşince kimlerle bu yolda yürüyebiliriz, kimlerle Sarıkaya’nın geleceği için 5 yıl içerisinde karar verebiliriz diye düşündüğümüzde ilk akla gelen Osman Turan Karataş kardeşimiz oldu. Sizlerde biliyorsunuz bir dönem kardeşimiz Sarıkaya’da Ak Parti İlçe Başkanlığı yaptı. Kendisi Sarıkaya’mız için ne gerekiyorsa koştu koşuşturdu yorulmadı. Bazı düşünceleri projeleri vardı yarım kaldı, inşallah Belediye Başkanlığını biz aldığımızda hep beraber bu işi götüreceğiz. Sizlerin dualarını ve desteklerini de bekliyoruz. Sizlerinde bize destek olacağından da eminim çünkü bizim sağ kolumuz Osman kardeşimiz. Diğer belediye meclis adaylarımız ise aynı o şekilde esnafımızın sorununu kim daha iyi anlar diyerek Esnaf Sanatkarlar Odası daha iyi bilir diye düşündük, diğer bir konuda gençlerle ilgili projelerimizi kim iyi bilir diyerek genç arkadaşlarımızı ve değerli iş adamlarımızı da yanımıza aldık biz böylelikle bu kutlu yola çıkmış olduk. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.Program Çiğköfte ikramı sonrası sona erdi.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKAYA İTFAİYESİNDEN PİKNİKÇİLERE UYARI!

Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Aytekin artan hava sıcaklığının özellikle ormanlık ve mesire alanlarındaki yangınlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.