Anasayfa / Sarıkaya / KÖPRÜCEK ÖRNEK OLMALI

KÖPRÜCEK ÖRNEK OLMALI

Köprücek Mahallesi ileri gelenleri mahallelerinde muhtarlık seçimleri yüzünden kırgınlık olmasın diye
adaylarını önceden belirleyip tek adayla seçime gittiler.

İlçemize bağlı Eski adıyla Melez Köyü şimdiki adıyla ise Köprücek mahallesinde muhtarlık seçimi yapıldı.
Köprücek köyünde yapılan seçim tek aday ile gerçekleşti. Mahallenin ileri gelenleri bir araya gelerek 7 yıllığına bir aday belirledi. Köy büyükleri aralarında en ufak bir küskünlüğe tamah vermeksizin bir aday üzerinde söz birliğine gittiler. Zaten daha öncede Köprücek köyünde böyle bir ugulama gerçekleşmiş vefaat eden muhtar Yakup Yılmaz da tek aday olarak seçilmişti.
Önceki muhtar Yakup Yılmaz vefaatından sonra Selfet (Servet) ÇETİNKAYA Aday olarak çıktığı seçimde karşısında rakip olmadığı için mahaller halkının sevgi gösterileri ile seçimi kazandı. Seçimden sonra Cami avlusunda seçmen mahalle halkı önde gelenlerine seslenen Servet Çetinkaya “Öncelikle mahallemin ileri gelenleri ve yaşlılarına teşekkür ediyorum. Saygıdeğer mahalle halkım tevezzu gösterip beni aday gösterdiler. Bizde köy halkıyla bir olup küskünlüğe kırgınlığa izin vermeden seçimimizi yaptık. Beni tercih eden mahalle büyüklerime tekrar teşekkür ediyorum.”dedi. Mahalle ileri gelenlerinden Sarıkaya Ziraat Odası başkanı Şevki Güngör seçimlerden sonra yaptığı açıklamada “Bizler muhtarlık seçimini formalite olarak görüyoruz. Bizler mahalle sakinleri arkadaşlarımızla bir araya gelip muhtarımızı belirledik. Bizim amacımız mahallemizde huzur sukunet ve birliğin bozulmaması. Maksadımız ise muhtarlık seçimlerinde diğer köylerinde bu şekilde davranmasını tavsiye ediyoruz.”dedi. Güngör “Servet Çetinkaya’ya yeni görevinde başarılar dileyerek her konuda kendisine destekçi olacağını bildirerek, sürece emeği geçen herkese teşekkür etti. Güngör Köprücek mahallesinin birlik ve beraberliği hak ettiğine inanıyorum diyerek sözlerini tamamladı.
Sarıkaya Tur Minübüsçüler kooperatifi başkanı Arif Yılmaz ise “ Seçimde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Adayımızı biz daha önceden aramızda istişre ederek belirlemiştik bundan sonraki iki yıl ve daha sonraki beş yılda Serlfet kardeşimiz bu görevi icra edecek. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.”dedi.
Seçimden sonra Çiçeği burnunda Muhtar Server Çetinkaya’nın evie geçildi. Asmanın altında serin havada köy halkından ileri gelenler bir araya gelerek sohbet ettiler. Köy odalarında yapılan sohbetleri aratmayan yaşlıların bir birine takılması görülmeye değerdi. 100 yaşını aşkın Havva ana sözleri ile kah güldürdü kah hüzünlendirdi. Yağmurun başlaması ile topluluk evin için geçti, bu arada da hazırlanan iftar sofrası kurulmaya başlamıştı. Epey yoğun bir bekleyişten sonra İftar vakti girdi. Bütün cemaat oruçlarını açtı.

IMG_6328 IMG_6327 IMG_6317 IMG_6315 IMG_6312 IMG_6305 IMG_6302 IMG_6297 IMG_6274

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GEZEN KÜTÜPHANE
KÖYE İNDİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün haberine göre; Küçükçalağıl Okul Müdürümüz Feyzullah ÇELİK Başkanlığında ve Okul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir