Anasayfa / Güncel / KÖPRÜCEK’TE ÇİFTE AÇILIŞ

KÖPRÜCEK’TE ÇİFTE AÇILIŞ

Cuma günü İlçemize bağlı Köprücek mahallesinde yoğun katılımla çifte açılış yapıldı. Köprücek
halkının yaptırdığı Camii ve Sarıkaya Belediyesinin yaptırdığı Mahalle Konağı dualarla açıldı.

Kısa süre önce Köy statüsünden kurtulup ilçemize bağlanan Köprücek (Melez) köyü, Şimdiki adıyla Köprücek mahallesinde Cuma günü yoğun bir katılımla Cami ve taziye evinin açılışı yapıldı. Açılışa Siyasiler ve davetliler katıldı.
Cuma günü Cuma namazından önce İlçe Müftümüz Dr. Emrah Kandemir Köprücek halkının yaptırdığı caminin açılışını yaptı. Müftü Kandemir açılıştan önce ilçemize böyle güzel bir ibadethane kazandırdıkları için Köprücek halkına teşekkür etti. Açılışı dualar eşliğinde yapan Müftü Kandemir kurdeleyi kestikten sonra Camide Mevlüt programına katıldı.
Davetlilerin de iştirakinden sonra Köprücek camiinde Cuma namazı eda edildi. Cuma namazından sonra davetliler taziye evinin açılışını yapmak için hemen caminin karşısında bulunan Mahalle konağı , taziye evine geçtiler. Mahalle Konağının yapımını mahalle olduğu için Sarıkaya Belediyesi üstlendi.
Açılışa CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven davetli olarak katıldı. Ak Parti ve MHP Milletvekillerinin gelmemesi dikkatlerden kaçmadı.
Açılıştan önce CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven gazetemize yaptığı açıklamada “Müslüman Türk halkı ibadethane denince yardımda yarışır. Burada görüyoruz ki Caminin yapımında Köprücek halkı hiç bir masraftan kaçınmamış. Çok güzel bir camii olmuş. İnşallah Allah aşkı ile cami dolup taşar. Hayırsever Köprücek halkını tebrik ediyorum. Sarıkaya’ya böyle güzel bir cami kazandırdıkları için. Yüce Allah hayırlarını kabul etsin.”dedi.
Mahalle Konağı ve Taziye evinin açılışına geçildi. Açılıştan önce Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel bir konuşma yaptı. Başkan Açıkel CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, Siyasi Parti ilçe başkanları, davete icabet eden Brokratlara ve vatandaşlara hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. Başkan Açıkel yaptığı konuşmada; “hepinizin de bildiği gibi Köprücek köyü ilçemize bağlandı. İlçemize bağlandıktan sonra Köprücek halkı ve Köprücek muhtarı Servet Çetinkaya bizden köy konağı yapmamızı istedi. Bizde mahallemiz olan Köprücek mahallesine bir köy konağı yaptık. Cuma namazını da Köprücek halkının el birliği ile yaptığı camide eda ettik. Şimdi de mahalle konağımızın açılışını yapıyoruz. Camimizin ve köy konağımızın resmi açılışını yapıyoruz. Caminin ve Mahalle konağının yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlı eylesin. Rabbim Mahalle konağını taziyeden çok iyi günlerde kullanmayı nasip etsin. Hemşehrilerimin birlik beraberliği daim olsun.”dedi.
Açılış kurdelesi kesilmeden önce İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir dua etti.
Dua edildikten sonra mahalle konağı ve taziye evinin açılışı yapıldı. Açılışa son anda yetişen Kayseri Şeker Fabrikası Eski Başkanı Vedat Ali Özışık’ta katıldı.
Açılış kurdelesini CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Sarıkaya Müftüsü Dr. Emrah Kandemir, Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Doğan, Köprücek Mahalle Muhtarı Servet Çetinkaya birlikte yaptılar.
Açılış töreninden sonra davetlilere yemek ikramında bulunuldu. Davetliler Köy Konağını çok beğendiklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Açılışa Siyasiler, Brokratlar, köy ve mahalle muhtarları ile çok sayıda davetli katıldı.
Davetten sonra mahalle Muhtarı Servet Çetinkaya , Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör, Mhp İl Genel Meclisi Üyesi Abdullah Güngör, Sarıkaya Esnaf Odası Başkanı Mesut Arslan, Sarıkaya Kamyoncular ve Nakliyeciler Koop. Başkanı Abdurahman Coşkun misafirlerini birer birer uğurlarken katılımlarından dolayı teşekkür etti. Haber Mustafa Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.