Anasayfa / Güncel / LGS SORUNSUZ TAMAMLANDI

LGS SORUNSUZ TAMAMLANDI

Sarıkaya’da Liseye Geçiş Sınavı Sorunsuz Tamamlandı.
Sarıkaya’da gerçekleştirilen Liseye Geçiş Sınavı, huzur içerisinde ve sorunsuz bir şekilde tamamlandı.
Sınav sürecinin planlanması ve uygulanmasındaki üstün gayretlerden dolayı Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, bir teşekkür mesajı yayınladı.
Cüneyt Yoldaş, sevgili çocukların yetiştirilmesi ve sınavlara hazırlanmasında gösterdikleri azim ve gayretlerinden dolayı “Eğitim Camiamıza” ve velilere teşekkürlerini iletti. Ayrıca, sınavın güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için titizlikle görev yapan Jandarma Bölük Komutanlığı ve ilçe Emniyet Müdürlüğü ile görevli personeline de teşekkürlerini sundu.
Yoldaş, sınavda görev alan meslektaşlarına ve personeline yürüttükleri titiz çalışma ve üstün gayretlerinden dolayı minnettar olduğunu belirtti.
Ayrıca, sınavın sukunet içerisinde tamamlanması için Sarıkaya halkının üst düzeyde hassasiyet gösterdiğine vurgu yaparak, halka şahsı ve Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına teşekkürlerini iletti.
Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, Öğrenciler için sınav döneminin oldukça stresli ve önemli bir süreç olduğunu dile getirdi, “Lise dönemi, öğrencilerin akademik ve kişisel gelişimlerinin önemli bir aşamasıdır. Bu süreçte öğrencilerin derslerine düzenli çalışmaları, hedefler belirlemeleri ve kendilerini geliştirmek için fırsatları değerlendirmeleri önemlidir” dedi.
LGS sınavının başarıyla tamamlanması, öğrencilerin gelecekteki eğitim yolculuklarında iyi bir başlangıç yapmalarını sağlar. Lise dönemi, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine, akademik hedeflerini belirlemelerine ve gelecekteki kariyerleri için önemli bir temel oluşturmalarına yardımcı olur.
Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş’ın bu mesajıyla, öğrencilere sadece sınav başarısı değil, aynı zamanda genel anlamda başarılar dilediği anlaşılıyor. Bu da öğrencilerin notlarının ötesinde, kendilerini geliştirme, sosyal becerilerini artırma ve hayatta başarılı olma konularında da desteklendiğini göstermekte.
Sarıkaya’da gerçekleştirilen Liseye Geçiş Sınavı’nın başarılı bir şekilde sonuçlanmasının, öğrencilerin gelecekteki eğitim hayatlarına olumlu katkılar sağlayacağı düşünülüyor.
Haber Yasemin Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.