Anasayfa / Güncel / MANGAL YAKMAK YASAK

MANGAL YAKMAK YASAK

Yozgat Valiliği yurdun çeşitli bölgelerinde meydana gelen yangınları dikkate alarak il sınırları içerisindeki ormanlık alanlarının kullanıma ilişkin bazı kararlar alarak yürürlüğe koydu.
Yozgat Valiliği konuya ilişkin kararını şöyle açıkladı:
“İl sınırları içerisindeki ormanlık alanlara girişler 31 Ağustos 2021 tarihine kadar 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 74. maddesi ve 5442 sayılı il idare kanunun 9 ve 66. maddeleri uyarınca girişler yasaklanmıştır. Ormanların çevresinde ve içinden geçen yollarda, orman kenarında mola vermek ve piknik yapmak, mangal, semaver, ateş yakmak ve orman yangınına sebebiyet verebilecek maytap, havai fişek ve benzeri malzemelerin kullanılması yasaktır.
Sarıkaya Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, orman yangınlarına karşı sorumluluk alanında denetim çalışmaları gerçekleştirildi.
İlçemiz sorumluluk alanında, polis ekipleri, vatandaşların piknik ve spor için kullandığı alanlarda yangınların önlenmesi, kundaklama olaylarının yaşanmaması, huzur ve güvenin sağlanması amacıyla denetim yaptı. Orman yangınlarına karşı denetimlerin ara ara devam edecektir.
Karar ve önerilere aykırı hareket edenler hakkında 6831 saylı Orman Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve Kabahatler Kanunu uyarınca idari ve adli işlem yapılacaktır.” Denildi. Tüm Türkiyede olduğu gibi ilçemiz Sarıkaya’da da mesire alanı dahil mangal yakmak, semaver yakmak ve ateş çıkaran pişirme araçları yasaklandı.
Haber Murat YAKIŞIKLI

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor. Özellikle kasap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.