Anasayfa / Sarıkaya / MUHTARLAR VATAN DEDİ

MUHTARLAR VATAN DEDİ

Sarıkaya Muhtarlar derneği Seçiminde 73 muhtar oy kullandı. Kullanılan oyların 27’sini
alan Hasbek köyü muhtarı (Vatan) Mesut Duru Sarıkaya Muhtarlar derneği başkanı
seçildi. En yakın rakibi Ilısu Köyü muhtarı Kömüş Öztürk
24 oy alırken, Tepedoğan köyü muhtarı Fevzi Şenyürek 22 oy aldı.

Sarıkaya Muhtarlar derneği seçimi Pazartesi günü Sarı Zeybek İş ve Kültür Merkezi Şehit Yılmaz Gündüz sinema salonunda gerçekleşti.
Seçime 3 muhtar, muhtarlar derneği Sarıkaya şubesi başkanlığına aday oldu.
Seviyeli ve sakin bir ortamda geçen seçimde 3 aday muhtardan ikisi konuşma yaptı. Seçime Muhtarlar derneği başkanı Ilısu Köyü Muhtarı Kömüş Öztürk, Hasbek Köyü Muhtarı (Vatan) Mesut Duru, Tepedoğan Köyü Muhtarı Fevzi Şenyürek katıldı.
Kongrenin açılış konuşmasını Muhtarlar derneği başkanı Ilısu Köyü Muhtarı Kömüş Öztürk yaptı. Öztürk konuşmasında “Bu gün buraya gelip kongremizi şereflendirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Kongremize uzaktan yakından teşrif eden muhtar arkadaşlarıma şahsım ve dernek yönetimim adına hoş geldiniz diyorum.”dedi. Daha sonra kongrede dernek gelir gider bütçesi harcamaları okundu.
Muhtarlar derneği olağan kongresinde seçimlerden önce adaylar konuşma yaptı.
Muhtarlar derneği eski başkanı Kömüş Öztürk konuşma yapmadı.
Tepedoğan Köyü Muhtarı Fevzi Şenyürek yaptığı konuşmada ; “Sosyal bir muhtarlar derneği arzuladığın söyledi. Seçildiği zaman sosyal bir dernek olacaklarından bahsederek, Muhatarlar derneğinin yerinin küçük olduğunu ve büyüteceğini sözlerine ekledi. Şenyürek muhtarlar derneğine bir de evlendirme salonu yapacağını da sözlerine ekledi.
Daha sonra Hasbek Köyü Muhtarı (Vatan) Mesut Duru bir konuşma yaptı; Duru yaptığı konuşmada “ bu gün burada Sarıkaya Muhtarlar derneğinin olağan kongersini yapıyoruz. Buraya gelen bütün muhtar arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Derneğimizi temsil etmek için adaylığımı açıkladım. Muhtar arkadaşlarımın desteğini alarak başkan seçildiğim zaman muhtarlarımızı en iyi şekilde temsil edip haklarını koruyacağım. Oylarını ve desteklerinizi beklerim. Diğer aday arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Bilindiği gibi uzun bir süredir muhtar arkadaşlarımla gezi düzenlememiştik. Seçildiğim zaman inşallah bir gezi tertip edip bir kültür turu yaptıracağım. Nereye gideceğimizi ise yine sizler sayın muhtarlarımız kararlaştıracak.” Dedi.
Daha sonra seçimlere geçildi.
Seçimde 73 muhtar oy kullandı. Kullanılan oyların 27’sini alan Hasbek köyü muhtarı (Vatan) Mesut Duru Sarıkaya Muhtarlar derneği başkanı seçildi. En yakın rakibi Ilısu Köyü muhtarı Kömüş Öztürk 24 oy alırken, Tepedoğan köyü muhtarı Fevzi Şenyürek 22 oy aldı.
Sarıkaya Muhtarlar derneği yeni başkanı Mesut Duru seçildi.
M. TEK

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BAŞKAN AÇIKEL; 2021 SEZONUNA HAZIRIZ DEDİ

Sarıkaya Belediyesi havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte rutin çalışmalarına hız vermeye başladı.Hem günlük çalışmalar tam gaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir