Anasayfa / Sarıkaya / Öğrencilerimiz Küçük Mucitler İsimli Gösteriye Hayran Kaldılar

Öğrencilerimiz Küçük Mucitler İsimli Gösteriye Hayran Kaldılar

Sarıkaya Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün daveti üzerine kente gelen Mucit Abla´ lakaplı Elçin YALÇINELİ, Sarı Zeybek Kültür Merkezinde öğrencilere yaptığı Küçük Mucitler gösterisi ile ilçe merkezindeki 3. ve 4. sınıf ilkokul öğrencileriyle bir araya gelip bilimi sevdirdi.
Çocuklara bilimi sevdirmek amacıyla “Küçük Mucitler Gösterisi” yapan Elçin Yalçıneli, 8 yılda 74 il, 450 ilçe ve 100´den fazla köyde 1 milyon çocukla bir araya geldiğini ifade etti. Davet üzerine Sarıkaya´ya da gelen Elçin Yalçıneli, Sarı Zeybek Kültür Merkezinde yaklaşık 600 öğrenciyle bir araya geldi. İpten kedi, köpek, tavuk, inek, at, eşek sesleri çıkartan Mucit ablanın çeşitli malzemelerle yaptığı gösteriler öğrencileri şaşırttı. Şaşkın bakışlar arasında YALÇINELİ´nin gösterilerini izleyen öğrencilerden bazıları da sahneye çıkarak, aynı gösterileri deneyerek heyecanlı dakikalar yaşadılar. Ayrıca bir poşetin üzerine çıkardığı değişik kilodaki öğrenci ve öğretmenleri de sadece nefesle şişirerek havaya kaldırılan gösteride öğrencilerin heyecanı ve şaşkınlığı görülmeye değerdi.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Elçin YALÇINELİ, “Sarıkaya´da ilkokul 3. ve 4. sınıflarla çalışma yaptık. Yaklaşık 600 öğrencimiz bu bilim çalışmamıza katıldı. Bizim amacımız, çocuklarımızın laboratuvar olmadan çok kolay bulunabilen, çöpe atılan atık malzemelerle deneyler yapabilmeleri ve heyecan duymaları.” dedi.
Sarızeybek Kültür Merkezi Salonunda toplamda üç seansta gerçekleştirilen gösterilerde öğrencilerimizin heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi. Öğrencilerimizi eğlendiren Mucit Abla’ya; öğrencilerimizi Mucit Abla’yla buluşturan ve onların yüreklerine dokunan Kaymakamımız Yasin ÖZCAN’a ve Milli Eğitim müdürümüz Cüneyt YOLDAŞ’a teşekkürü borç biliriz.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GEZEN KÜTÜPHANE
KÖYE İNDİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün haberine göre; Küçükçalağıl Okul Müdürümüz Feyzullah ÇELİK Başkanlığında ve Okul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir