Anasayfa / Güncel / Öğretmenler sesleriyle yarıştı

Öğretmenler sesleriyle yarıştı

Öğretmenler sesleriyle yarıştı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Mikrofon Sende Öğretmenim’ sloganlı öğretmenler arası Roma Antik ses yarışması düzenledi. Sarızeybek İş ve Kültür merkezinde düzenlenen yarışmada öğretmenler kıyasıya yarıştılar.
Eğitimin en önemli hususunun ne okulların fiziki yapısı nede oradaki araç gereçlerin olmadığını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş eğitimin en önemli unsurunun öğretmenler olduğunu belirtti. Yoldaş,” öğretmenler idealist, kendini ve sorumluluklarını bilen insanlar olursa öğretmenler toplum mühendisidir ve toplumu istediği şekilde dizayn edebileri topluma istediği şekilde yön verebilirler. Bizler üstlendiğimiz görevin ne kadar zor ve aynı zamanda da ne kadar kutsal olduğunun bilincindeyiz” dedi.
Yozgat Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Aytaş Şahin, Müzik Öğretmeni Melike Koçyiğit ve Müzik Öğretmeni Ercan Ünal’ın jüri üyesi olarak katıldığı yarışmada, Emrah Açıkgöz ve Sinan Arı ‘Vakti Seherde, Ötme Bülbül’ Potporisiyle birinci oldu. Kadir Çabuk, Ayşe Doğru, Doğan Duman ‘Alla Beni Pulla Beni’ şarkısıyla ikinci olurken Murat Demirel, Tolga Cengiz ‘Mavi Türkü’ şiir vokaliyle üçüncü oldu.
Dereceye giren öğretmenlere ödüllerini takdim eden Kaymakam Yasin Özcan başarılarında dolayı öğretmenleri tebrik etti.
Yarışmaya katılan öğretmenlere çeşitli hediyeler verildi. Toplu çekilen fotoğrafların ardından yarışma son buldu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.