Anasayfa / Güncel / Okuma Yazma Kurslarını Tamamlayan Yetişkinler Sertifikalarını Aldı

Okuma Yazma Kurslarını Tamamlayan Yetişkinler Sertifikalarını Aldı

Okuma Yazma Kurslarını Tamamlayan Yetişkinler Sertifikalarını Aldı

İlçemizde düzenlenen 1. kademe okuma yazma kurslarında okur yazar olma başarısını gösteren yetişkinlere belgeleri düzenlenen törende verildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan ve Sarıkaya’da da yürütülen 1.kademe okuma yazma seferberliği kapsamında Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan yetişkinlere yönelik kurslar tamamlandı.
Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, başlatılan kampanya çerçevesinde Sarıkaya’da şuana kadar 7 kurs merkezinde 1.kademe yetişkin okuma yazma kursları açıldığını, bu kurslara 90 yetişkinin katıldığını belirtti.7. kursa gelen vatandaşlara bugün belgelerini verdiklerini söyleyen Özcan, ” Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde başlatılan kampanyaya katılarak belge almaya hak kazanan kursiyerlerimizi de tebrik ediyorum. Okumanın yaşı olmadığının bir kez daha göstergesi ve örneği oldular. Kaymakamlık olarak bu kurslara katılımın sağlanması için tüm vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını gideriyor mezun olan kursiyerlerimizin de okuma yazma seferberliğine katkılarından dolayı ve teşvik etmek amacıyla ödüllendiriyoruz. İlçemizde 7 adet kurs açıldı bundan sonrada kurs açmalarımız devam ediyor tek bir kişi kalmayıncaya kadar okuma yazma seferberliğimiz devam edecektir “dedi.

Okuma yazmayı öğrendiklerini ve gururlu olduklarını söyleyen kursiyer Akgül Yücel,  “Halk Eğitimimizden Allah razı olsun  okuma yazmamızı öğrendik imzamızı atıyoruz, adımızı okuyoruz, belgeleri okuyoruz, tabelaları okuyoruz belgemizi aldık.”dedi.

Kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere düzenlenen törende okur yazarlık belgeleri ilçe Kaymakamı Yasin Özcan tarafından verildi. Özcan belgelerini alan kursiyerlere hediye takdim etti.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YAKTIN BİZİ KORONA!

Bu gün saat beşte uyandım. Çay koyup kahvaltı yapmamın ardından geçtim bilgisayarın başına. Önce Facebook’taki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir