Anasayfa / Sarıkaya / OKUL ÖNCESİ YIL SONU SERGİMİZ GÖRÜLMEYE DEĞER

OKUL ÖNCESİ YIL SONU SERGİMİZ GÖRÜLMEYE DEĞER

 

İlçe merkezindeki 125.yıl Zübeyde Hanım Anaokulu ve Nene Hatun Anaokullarımızın öncülüğünde, Barbaros İlkokulu Anasınıfı, Namık Kemal İlkokulu Anasınıfı ve Şehit Metin Arslan İlkokulu Anasınıflarımızın katkılarıyla ‘Okul Öncesi Yıl Sonu ŞenlikleriSegisi’ bu yıl toplu olarak ilçe programı şeklinde düzenlendi.

Önceki yıllarda okullarımız kendi kurumlarında ayrı programlar yaparken, bu yıl okullarımızın katılımıyla tek bir yerde ilçe programı düzenleyelim düşüncesiyle çıkılan yolda, bugün öğretmenlerimizin öncülüğünde minik öğrencilerimizin büyük emeklerle yıl boyunca hazırladıkları ürünlerin, eserlerin, materyallerin katılımcıların beğenisine sunulduğu ‘Okul Öncesi Yıl Sonu Şenlikleri Sergi’sinin açılışı gerçekleştirildi.

Serginin açılışında ilçe Kaymakamımız Yasin ÖZCAN, Belediye Başkanı Ömer AÇIKEL, İlçe Müftü Vekili Yunus BOLLUK, ilçe protokolü ve veliler hazır bulundular. Kurdele kesimi öncesinde bir konuşma gerçekleştiren milli eğitim müdürümüz Cüneyt YOLDAŞ; ‘Daha önceki yıllarda her okulun kendi bünyesinde gerçekleştirdiği yıl sonu programlarını bu yıl bu salonda tek bir program şeklinde düzenleyelim ve öğrencilerimizin el emeği göz nuru hazırladıkları ürünlerine halkımızın kolayca erişmelerini sağlayalım diye düşündük. Bu vesileyle sergimizi halkımızın beğenisine sunuyoruz. Bu serginin hazırlanmasında emeği geçen müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyor;  katılımlarınızdan dolayı burada bizleri yalnız bırakmayan Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve değerli haziruna şükranlarımı sunuyorum.’dedi.

Kurdele kesiminin ardından okullarımızın stantlarında sergilenen eserleri gezen Kaymakamımız öncülüğündeki heyet ve velilerimiz, minik ellerimizin büyük emeklerle hazırladıkları birbirinden güzel ve değerli ürünleri tek tek inceleyerek emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ettiler.

Sergide Şehit Yıldız Gürsoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü 12.sınıfında eğitim gören iki öğrencimiz palyaço gösterileriyle öğrencilerimize ve katılımcılara keyifli anlar yaşattılar. Yine aynı bölüm 12.sınıf öğrencilerimiz yüz boyama teknikleriyle öğrencilerimizi hayallerindeki kahramanlarıyla bütünleştirerek mutlu olmalarını sağladılar.

Program sonunda ilçe Kaymakamımız ve protokol üyeleri günün anısına anı defterini doldurarak imzaladılar.

Serginin hazırlanmasında emeği geçen başta Nene Hatun Anaokulu müdüremiz Semanur KARABULUT ve 125.Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu müdüremiz Perihan Nur KARABULUT’a; bu okullarımızınve  Barbaros, Şehit Metin Arslan ve Namık Kemal İlkokullarımızın bünyesindeki anasıflarımızın okul öncesi öğretmenlerine, personellerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

23 22. 18 16

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.