Anasayfa / Sağlık / PROJEYİ SUNARSAN ORAN YAPIYOR

PROJEYİ SUNARSAN ORAN YAPIYOR

ORAN Orta Anadolu Kalkınma Aşansı. Bu ajansa Yozgatta üye dolayısıyla ilçemizde üye oluyor. Kaymakamlık veya Belediye proje hazırlıyor oran’a sunuyor. Oran’da kabul ederse ödeneği çıkıyor ve istenilen yatırım projesi hayata geçiyor. İlçemize en yakın hisarbey köyü ormanlık alanı. Yaz ayları geldiği zaman sarıkaya halkı ve gurbetçi vatandaşlar orada temiz havada piknik yapıp stres atıyorlar. Fakat hisarbey yolunun durumu çok kötü yol çok taşlı stabilize dahi denmez.
Geçenlerde Sivasa bağlı Çat yaylasına gittik. Çat belediyesi ORAN kalkınma ajansına proje hazırlamış. Yayla turizmini geliştirmek için. Oran da projeyi kabul etmiş ve bir çok kamelya çeşme yaptırmış, yollarını asfalt yapmış, muhteşem bir piknik alanı olmuş. Tuvalet yapmış oturma yerleri yapmış. Hem de belediye bu yatırım için hiç para harcamamış. Bizim Belediye de böyle bir proje hazırlasa ilçemizin tek piknik alanı olan Hisarbeye kamelyalar çeşmelerin tamiratı, yeni çeşmeler yapsa, tuvaletini yapsa, oraya da birer büfe şeklinde yer yapsa bir iki köylü de o büfelerde ufak tefek malzeme satıp ekonomisine katkı sağlasa hoş olur. Bu projeyi Kaymakamlıkta yapabilir. Yok uğraşmam amaaaaan boş ver diyorlarsa hiç değilse Sayın il Genel meclisi üyeleri Murat Yıkılmaz, Dursun Tunce, Abdullah Güngör açık çağrı yapıyoruz Hisarbey orman yolun bir el atsınlar. Gurbetçi vatandaşlar gazetemizi arayıp bizim bu konuyu ele almamızı istiyorlar. Bakalım hangi büyüğümüz bu konuya el atacak….

 

 

IMG_8122 IMG_8124 IMG_8125

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERDOĞAN’IN 24 KASIM
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Karayakup Kasabası Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında tüm öğretmenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir