Anasayfa / Sarıkaya / ÜST GEÇİT BOĞAZLIYANA TEL ÖRGÜSÜ SARIKAYAYA

ÜST GEÇİT BOĞAZLIYANA TEL ÖRGÜSÜ SARIKAYAYA

İlçemizi Nevzat Şener bulvarında ikiye bölen tel örgüyü bilmeyen yoktur.
Belediye orta refüjü yeşillendirip ağaç dikti, Belediyenin çalışması bittikten sonra bir grup işçe ve başlarında bir müteahhit ortaya önce beton döktü daha sonra ışık hızı ile tel örgü ile kapattı. Vatandaş önce Belediyenin bir çalışması sandı fakat olay iş bittikten sonra ortaya çıktı. Olaydan ne Belediyenin haberi vardı ne de Kaymakamlığın.
Karayolları üç yıl önce projeye aldığı çalışmayı gerçekleştirmişti.
Bu arada bir üst geçitte Boğazlıyana yapıldı. Üst geçit yapılan yerlerde yol tel örgü veya bariyerle kapatılır ibaresi var. Fakat işin tersliği şu, Üst geçit Boğazlıyana tel örgü Sarıkaya’ya yapıldı.
Vatandaş yolun kapanmasına tepki gösterdi. Belediye ise bu proje bize ait değil diye anons yaptırdı. Kaymakamlık ise bu konu ile bizim bir alakamız yok dedi. Peki vatandaşın mağduriyetini giderecek yetkili kim.
Karayolları ise ortaya tel çekme sebebini kazaları engellemek için yaptık diyor. Eğer kazaları engellemek istiyorsa çevre yolu yapsın. Özellikle ağır vasıtalar şehir içerisinden geçerken hızlı geçiyor. Bu araçların herhangi bir acil durumda durması ise küçük araçlara nazaran daha zor. Maddi ve manevi ölümlü yaralanmalı kazalara neden oluyorlar. Üç beş ağır vasıta (TIR) trafik ışıklarında durduğu zaman trafik kilitleniyor. Trafik ışıklarında ağır vasıtaların karıştığı bir çok kaza oldu. Tarfik ışıklarında duran ağır vasıta sağ ön tarafından geçen çocuk veya yaşlı vatandaşı fark etmiyor kör noktası oluyor sağ ön kısım. Bu sebepten bir çok kaza oldu hatta bir arkadaşımızın annesi tam kırmızı ışık yanacağı anda yola iniyor Tır ın kör noktasından geçerken Tır’a yeşil trafik ışığı yandığı için tır hareket ediyor ve yaşlı kadını ezip hayatına maloluyor.
Bu yüzden ilçe içerisinde transit geçcek ağır vasıtalar çevre yolundan geçer hem kazalar azalır hem trafik rahatlar.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ANNELER GÜNÜ PROGRAMI
COŞKULU BİR ŞEKİLDE YAPILDI

Sarıkaya Belediyesi geçtiğimiz hafta Cuma günü Sarızeybek Kültür Merkezi’nde Anneler Günü programı düzenledi. Düzenlenen program …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.