Anasayfa / Güncel / SARIKAYA FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON YÜKSEK OKULU AÇLILYOR

SARIKAYA FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON YÜKSEK OKULU AÇLILYOR

Cuma günü İlçemize gelen Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ve Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KARADAĞ birlikte yaptıkları açıklamada Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yüksek okulunun açılmasında hiç bir engel kalmadı. gerekli olan Öğretim üyelerini tamamladık. 2020-2021 eğitim döneminde öğrenci alımı yapacağız. Bu yıl üniversite tercih kılavuzunda Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yüksek okulunun da adını göreceğiz. dedi. Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan ; Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yüksek okulunun açılmasında büyük rolü olan TESKOMB Genel başkanı Abdulkadir Akgül’e teşekkür ederek , bu işin sonuna geldik emeği geçen herkese teşekkür ederim. 4 Yıllık Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yüksek okulunu el birliği ile açacağız.dedi. Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ise ; bina yapıldıktan sonra müştemilatının Sarıkaya belediyesi tarafından yapıldığını belirterek, gerekli olan öğretim üyelerini bulduk hepside birbirinden değerli hocalar. Kendilerine Sarıkayayı tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. ilçemize hayırlı olsun. Sarıkaya Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel ; ilçemizde okulun açılması sürecinde olduğu gibi bu aşamadan sonra da Sarıkaya Belediyesi olarak şartların daha da güzelleştirilmesi adına çalışmalarının artarak devam edeceğini sözlerine ekledi. Efdal Park’ta yapılan toplantıda ilçemizde görev yapacak olan akademisyenler Hanife Doğan, Hilal Şahan, Hanife Abakay ve Şemsinur Göçer’ de kısa birer konuşma yaparak yüksekokulun gelişimi adına ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini dile getirdiler.

Heyet cuma namazından sonra Efdal Park cafe restorant’ta geçti burada açıklamalarını bitirdikten sonra Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yüksek okuluna geçerek okul binası ve yurt’u inceledi.   Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KARADAĞ Kaymakam Özcan ve Başkan Açıkelden binaların eksiklerinin giderilmesini istedi. Rektörü Prof. Dr. Ahmet KARADAĞ 4 Yıllık yüksek okulu açtıktan sonra yanına 2 yıllık bölümleri ekleyeceğini de belirtti.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.