Anasayfa / Güncel / SARIKAYA KAYMAKAMLIĞINA SELAMİ IŞIK ATANDI

SARIKAYA KAYMAKAMLIĞINA SELAMİ IŞIK ATANDI

Sarıkaya Kaymakamlığına Şanlıurfa Vali Yardımcısı Sayın Selami IŞIK atandı.

Selami IŞIK’ın özgeçmişi ve daha önce yaptığı görevler şunlar; “ yeni Kaymakamımız Selami IŞIK 1976 yılında Kayseri Develi’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı.

Kayseri Lisesi’nden 1994 yılında mezun olarak Ankara Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı. 1999 Yılında Mülkiye (Ankara S.B.F.)’den mezun oldu. Aynı yıl açılan Kaymakamlık sınavını kazanıp Trabzon Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Bu süreçte; Kaymakam Refikliğini: Trabzon – Of’da; Kaymakam Vekaletliğini: Kütahya – Aslanapa, Yozgat – Yenifakılı ilçelerinde tamamladı. İngiltere Leicester Üniversitesi’nde 6 aylık lisans ve kamu yönetimi eğitimi aldı. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’ndeki Milli Güvenlik Akademisini 49.Dönem mezunu olarak başarıyla bitirdi. Sarıkaya Kaymakamlığına Şanlıurfa Vali Yardımcısı Sayın Selami IŞIK atandı.  Selami IŞIK’ın özgeçmişi ve daha önce yaptığı görevler şunlar; “ yeni Kaymakamımız Selami IŞIK 1976 yılında Kayseri Develi’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Kayseri Lisesi’nden 1994 yılında mezun olarak Ankara Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı. 1999 Yılında Mülkiye (Ankara S.B.F.)’den mezun oldu. Aynı yıl açılan Kaymakamlık sınavını kazanıp Trabzon Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Bu süreçte; Kaymakam Refikliğini: Trabzon – Of’da; Kaymakam Vekaletliğini: Kütahya – Aslanapa, Yozgat – Yenifakılı ilçelerinde tamamladı. İngiltere Leicester Üniversitesi’nde 6 aylık lisans ve kamu yönetimi eğitimi aldı. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’ndeki Milli Güvenlik Akademisini 49.Dönem mezunu olarak başarıyla bitirdi.

Kaymakamlık Görevini Yaptığı Yerler:

Konya – Derebucak Kaymakamlığı

Erzurum – Şenkaya Kaymakamlığı

Bingöl – Yayladere Kaymakamlığı

Adıyaman – Vali Yardımcılığı

Uşak – Ulubey Kaymakamlığı

Kırşehir – Vali Yardımcılığı

Yalova – Termal Kaymakamlığı

Manisa – Sarıgöl Kaymakamlığı

Aydın – Kuyucak Kaymakamlığı

Görevlerinde bulunduktan sonra 2011 yılında TODAİE sınavını kazanarak bakanlık izniyle kamu yönetiminde gündüzlü yüksek lisansa başladı ve 2012 yılı Ağustos ayında İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Yalova – Termal Kaymakamlığına atandı. 2012-2015 yılları arasında bu ilçede görev yaptı. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 28.06.2015 tarih ve 2015/398 Sayılı Müşterek Kararname ile Manisa – Sarıgöl İlçesine atandı. 23/12/2015-16/04/2018 tarihleri arasında Kuyucak İlçe Kaymakamı olarak görev yaptı. 23/02/2018 tarihli Bakanlık onayıyla Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır. İyi derece de İngilizce bilen Şanlıurfa Vali yardımcısı Selami IŞIK son kararname ile Sarıkaya Kaymakamlığına atandı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.