Anasayfa / Güncel / SARIKAYA MUHTARLAR DERNEĞİ SEÇİMİ YAPILDI

SARIKAYA MUHTARLAR DERNEĞİ SEÇİMİ YAPILDI

Sarıkaya Muhtarlar Derneği seçimi Pazar günü Sarızeybek sinema salonunda yapıldı.

İki aday seçime katıldı. Ilısu köyü Muhtarı Kömüş Öztürk ve İstikal Mahallesi Muhtarı Yılmaz Özer.

Kongrede ilk konuşmayı Eski Muhtar ve Muhtarlar derneği eski başkanı Mahir Ünal yaptı. Ünal yaptığı konuşmada ” Ben sizlere iyi hizmet ettiğimi zannediyorum. Gururla geçen Muhtarlar derneği başkanlığımın bu gün son günü. Hepinizden hellalik istiyorum. Benim zerrece hakkım varsa hepinize helal olsun” diyerek veda konuşması yaptı.

Daha sonra . Ilısu Köyü Muhtarı Kömüş Öztürk bir konuşma yaptı. Öztürk konuşmasında “Ben aranan başkan değil arayan başkan olacağım, sizin dertlerinizi sıkıntılarınızı paylaşıp, sürekli derneğin başında duracağım. Bana destek veren vermeyen bütün muhtar arkadaşlarıma teşekkür ederim.”dedi.  İstikal Mahallesi Muhtarı Yılmaz Özer ise yaptığı konuşmada “bütün muhtarlara teşekkür ederek bütün sıkıntılarında yanlarında olacağım”diye konuştu.

Seçimlere geçildi ve toplam 115 oy kullanıldı. Bu oylardan 3 tanesi geçersiz sayıldı. Kullanılan oylardan 57 sini Ilısu Muhtarı Kömüş Öztürk aldı, 55 oyu ise İstikal Mahallesi Muhtarı Yılmaz Özer aldı.

2 farkla 57 oy alan Ilısu Muhtarı Kömüş Öztürk Sarıkaya Muhtarlar derneği başkanı seçildi. Ilısu Köyü Muhtarı Kömüş Öztürk’e bundan sonraki görevinde başarılar diliyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

KURTULDUK

“Yedi yaşına gelsem de ilkokula başlasaydım” diye düşünürken ilkokula başladık. Bir arkadaş var ilkokulda huysuzluğuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir