Anasayfa / Güncel / SARIKAYA TEK YÜREK OLDU

SARIKAYA TEK YÜREK OLDU

Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin ve Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel deprem bölgesine
giderek yarımları bizzat kendi elleri ile dağıttılar. Depremzedeler ile birlikte çorba içip acılarını paylaştılar.

6 Şubat Pazartesi günü on ili etkileyen büyük depremde ülkemiz yasak boğuldu.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de depremzede kardeşlerimize arama kurtarma ve yardım için yoğun bir çaba sarf edildi. İlçemizde Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin ve Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel başkanlığında büyük bir kampanya başlatıldı. Ayni ve nakdi yardım kampanyasına Sarıkaya halkı elinde ne varsa gücü neye yetiyorsa yardıma koştu. Sarıkaya belediyesinin banka hesap numarasını paylaşıp nakdi yardım talebinde bulunduğu andan itibaren Sarıkaya’nın zenginleri yardım yarışına girdi. İstisnasız Sarıkaya da adını duyduğumuz bütün zenginler maddi durumu iyi olan kişiler yüklü miktarda nakdi yardımda bulundu.
İlçemiz dışında bulunan maddi durumu iyi olan olmayan gönlü Sarıkayalı olan bütün Sarıkayalı vatandaşlarımız Sarıkaya belediyesinin paylaştığı hesap numarasına yardım yağdırdı. Sarıkaya belediye başkanı Ömer Açıkel yardım miktarına bakmaksızın yardım yapan bütün vatandaşlarımızın yardımlarını sosyal medya hesabında paylaştı. Öte taraftan ayni yardım yapan Sarıkaya’lı vatandaşlarımız da ellerinden gelen bütün imkanları kullanarak mont, kaban, battaniye, ısıtıcı, ayakkabı, çocuk bezi, çocuk maması, süt kuru gıda yani aklınıza ne geliyorsa bütün ihtiyaç malzemelerini Sarıkaya Belediyesi ve Sarıkaya Kaymakamlığının belirttiği noktalara götürdü. Sarıkaya’nın yardımsever halkı, özellikle lise öğrencileri gece geç saatlere kadar gelen bu yardımları ayırıp koliledi gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kapalı spor salonunda istisnasız herkes çalıştı.
Sarıkaya Kaymakamı Samet senin başkanlığında toplanan yardımlar tırlara doldurularak yardıma ihtiyaç duyan depremzede kardeşlerimize gönderildi. Yozgat iline yardım için Hatay ile belirlendi AFAD ve devletimiz Yozgat’tan giden yardımları Hatay’a yönlendirdi. Her il kendine belirlenen bölgeye yardım gönderdi bizim ilimize de Hatay bölgesi belirlenmişti.
Gençlik Spor ilçe müdürü Oğuz Kaan Durmuş mesai tanımadan sabahın ilk ışıklarında spor salonunu açarak gece saat 12:00’ye kadar yardım ayırma ve tasnifleme görevini üstlendi. Sarıkaya’nın gençleri canını dişine takarak çalıştı.
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ilçemizden yardımlar gittikten sonra kendisi de Hatay’a gitti. Sarıkaya belediyesinin kurdu Sahra mutfağında yardıma muhtaç depremzede kardeşlerimize kendi elleriyle yemek dağıttı. Onlarla beraber yemek yiyip acılarını paylaştı. Başkanımız Ömer Açıkel deprem bölgesine gidip yapılan yardımları bizzat denetlemesi Sarıkaya halkı tarafından büyük takdirle karşılandı.
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel gazetemize gönderdiği videolu açıklamada şunları kaydetti; “Kıymetli Sarıkaya’lı vatandaşlarımız yaklaşık üç gündür Hatay ilinin Hassa ilçesindeyiz. Burası depremden etkilenmiş bir ilçe. Yozgat Valiliğinin belirlemiş olduğu Hatay ilinin Hasta ilçesinde bütün ekiplerimizle beraber depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz de birlikte hem arama kurtarma çalışması yapıyoruz hem de getirdiğimiz yardımları depremden etkilenen vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Tüm Türkiye’den olduğu gibi Yozgat’tan gelen yardımların dağıtımını organize bir şekilde dağıtmaya çalışıyoruz. Hatay Hassa ilçesinde ki vatandaşlarımız Sarıkaya halkına çok selam söylememi istedi. Onlardan Allah razı olsun yardımlarınızı Allah kabul etsin dememi de istediler. Biz ekiplerimizle beraber buradayız Yozgat’ı Sarıkaya’mızı en iyi şekilde temsil ediyoruz. Tekrar ayni ve nakdi yardım yapan Sarıkaya hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Dedi
KAYMAKAM SERİN
DEPREM BÖLGESİNDE
Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin’de Hatay ilinde bulunuyor. İlk yardımlarla birlikte Hatay’a giden Kaymakam Serin halen Hatay’da görevinin başında. Kaymakam Serin yardımların dağıtılmasında bizzat görev alarak depremzede kardeşlerimizin yanında görev yapıyor.
Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.