Anasayfa / Sarıkaya / SARIKAYANIN TANITIMINA KATKI

SARIKAYANIN TANITIMINA KATKI

Sarıkaya Belediye başkanı Ömer Açıkel Roma hamamının gün yüzüne çıkması için her platformda yoğun çaba harcıyor. 5 ay önce Orta Anadolu kalkınma Ajansı ORAN ile iş birliği içerisinde bir toplantı düzenlendi. Bu toplantıya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan başkanlık etti. Oran yetkilileri ve Sarıkaya dan seçkin simalar katıldı. Düzenlenen bu toplantıda Sarıkayanın Turizmini geliştirmek için çeşitli fikirler tartışıldı ve öneriler sunuldu. Bu önerilerin ışığında Oran bir tanıtım kitapçığı bastırarak Turizm acenteleri ve Turizm işi ile uğraşan yerli , yabancı firmalara gönderdi. Gazetemize de bu kitapçıklardan ulaştı. Bu kitapçıkta Roma hamamını tarihçesi, ekonomisi coğrafi konumu ve daha birçok bilgi yer alıyor. Ayrıca ilçeye bir adet 3 yıldızlı Roma mimarisine dayalı otel, bir adet pansiyon ve bir adet te mimari yapıya uygun lokanta yapılması yer alıyor. Sarıkaya Belediye başkanı Ömer Açıkel konu ile ilgili gazetemize şu açıklamaları yaptı; “ Malesef Sarıkayamız bu güne kadar hak ettiği ilgiyi ve değeri görmemiş olmanın sıkıntısını yaşıyor. Yerel yönetimlerin görevlerinden biri de ilçenin ekonomisini ve sosyal refahını yükseltmesi için çalışmak ve var olan çalışmalara destek olmaktır.
Bu sorumluluğun bilincinde olarak Yozgat’ın parlayan yıldızı olmaya aday olan Sarıkayamızın turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için yaptığımız çalışma “Sarıkaya Turizm Stratejisi ve Eylam Planı” başlığı adı altında yayınlanmıştır. Çalışmaya katkı sağlayan Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’na ve genel sekreteri Sayın Kamil Taşçı’ya teşekkürü bir borç bilirim.
Bu eserin hazırlanmasında davetimizi kırmayarak çalışmamıza katılan ve fikir beyan eden ilçe esnafımıza da ayrıca teşekkür ederim. Biz belediye olarak görev ve sorumluluğumuzun farkındayız. Bütün Sarıkaya’nın seçilmiş temsilcisi olarak, her türlü kompleksten uzak bir idarecilik anlayışı ile çoğu zaman yalnız bırakılsak da Sarıkaya için çalışmaya devam edeceğiz. Bu çalışmanın ilçemize hayırlı olmasını diler saygılar sunarım”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

MHP’DEN ŞÖLEN GİBİ AÇILIŞ

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Seçim İletişim Merkezi’nin açılışını büyük bir kalabalıkla görkemli bir şekilde gerçekleştirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.