Anasayfa / Güncel / ŞEHİT AİLELRİ VE GAZİLER UZVUNU KAYBEDEN GAZİLERİMİZİN
BEDENLERİNİ GERİ İSTİYORUZ. DEDİLER

ŞEHİT AİLELRİ VE GAZİLER UZVUNU KAYBEDEN GAZİLERİMİZİN
BEDENLERİNİ GERİ İSTİYORUZ. DEDİLER

İç Anadolu Bölgesi Şehit Aileleri ve gaziler başkanlar kurulu Nevşehir de toplandı ve basın açıklaması yaptı BİZDE AİHM, SİNDEN HEM ŞEHİTLERİMİZİ HEMDE UZVUNU KAYBEDEN GAZİLERİMİZİN BEDENLERİNİ GERİ İSTİYORUZ.
Eski HDP Genel Başkanı Terörist Selahattin Demirtaş ülkemizde başlatmış olduğu kobani olayları ve 20 Eylül 2019 da devletin birlik ve ülke bütünlüğünü bozmak için suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini yok etmek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmeye azmettirmek, yağmaya azmettirmek ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya azmettirmek suçlarından dolayı ve hukukun dışına çıkan tüm siyasal söylemlerinden ve eylemlerinden sorumludur.
Terörist Selahattin Demirtaş PKK ile içli dışlı olan elinde şehitlerimizin kanı olan, oradaki Kürt Vatandaşlarımızı sokağa döken 53 Vatandaşımızın da katili olan siyasetçi maskesi takınan bir teröristtir. Teröriste sahip çıkmakta teröristliktir.
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Terörist Selahattin Demirtaş için tahliye kararı vermiş olması bu şahsın masum olduğu anlamına gelmiyor hiçbir terörist masum değildir. Cezaevinde tutuklu bulunan Demirtaş’ın serbest bırakılmasına hükmetmek yüzbinlerce şehitlerimize ve gazilerimize yapılan en büyük ihanettir. Bu ihanetiniz tarihe kara leke olarak düşülecektir. Ülkemizi her yerden sıkıştırmaya çalışan Fetö ve Teröristlerden kurulan AİHM üyelerine sormak lazım eğer bu saldırılar ve yapılan ihanetler kendi ülkenizde sizin askerinize, polisinize beşikteki bebeklerinize yapılsaydı aynı kararı yine verirmiydiniz? Teröristi mağdur yerine koyarmıydınız?
Bu ülkede mağdur olan Selahattin Demirtaş değil bu ülkede mağdur olan aslan gibi evladını eşini babasını toprağa verenlerdir. Bu ülkede mağdur olan gözünü, kolunu, bacağını uzvunu kaybeden kahraman gazilerimizdir. Biz iç Anadolu Şehit Aileleri ve Gazi dernekleri olarak buradan Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımıza, Adalet Bakanımıza, Dışişleri Bakanımıza, yürekli hâkim ve Savcılarımıza sesleniyoruz; bu haini asla serbest bırakmayın yoksa şehitlerimizin vebali hepimizin üzerine kalır.”dediler.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

KAYSERİDEKİ ELİMİZ BAŞKAN GÜNAL

Kayseri Sarıkaya’lılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Günal gazetemizi ziyarette bulunarak 10 Ocak Gazeteciler gününü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir