Anasayfa / Güncel / ŞEHİT OSMAN GAZİ ÇETİNGÖZ İÇİN
HAZIRLANAN “GAZİ’M ŞEHİT OLDU” İSİMLİ
KISA FİLM ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

ŞEHİT OSMAN GAZİ ÇETİNGÖZ İÇİN
HAZIRLANAN “GAZİ’M ŞEHİT OLDU” İSİMLİ
KISA FİLM ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Sarıkaya Kaymakamlığı Proje birimi yine güzel bir hizmete imza atacak.
Sarıkaya Kaymakamlığı himayelerinde hayata geçirilecek olan, Şehit Osman Gazi Çetingöz’ün hikayesini anlatacak “GAZİ’M ŞEHİT OLDU” isimli kısa filmin çekimleri Şehidimizin ailesinin yaşadığı Kocaeli’nde başladı. Ekip Koceline giderek Şehidimizin ailesi ile görüştü. Proje başkanlığını Sarıkaya Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Çoşkun Uslu, senarist ve yönetmenliğini Abdullah Düğer, proje koordinatörlüğünü de Gökhan Özkan’ın üstlendiği dökü-drama tarzındaki yapımın ilk etap çekimleri tamamlandı. Çekimleri Sarıkaya ilçesinde devam edecek projenin, 18 Mart 2023 Çanakkale Şehitlerini Anma Günü galası gerçekleştirilecek. Galaya Yozgat Valsi, Siyasiler ve Yozgat Protoklü davet edilecek.
Sarıkaya Kayma-kamlığından yapılan açıklamada; “Kısa film ile milli manevi değerlerimizi ve şehit ailelerimizin yaşadıklarını daha geniş kitlelere aktarma amacıyla yola çıkan ekibimize destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ederiz.”denildi.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.