Anasayfa / Güncel / SÜRMELİGAZ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

SÜRMELİGAZ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Bünyesinde Yozgat, Sorgun, Yerköy, Çiçekdağı Köseli, Saray (OSB), Boğazlıyan, Sarıkaya, Çekerek, Şefaatli ve Akdağmadeni
bölgelerinin doğal gaz dağıtım faaliyetleri bulunan Sürmeli Gaz İşletme Müdürü İhsan Salman konu hakkında bilgi verdi.

 

Sürmeli Gaz çatısı altında toplam 11 noktada 81 personel ve 13 Araç ile 7 gün 24 saat doğal gaz dağıtım hizmeti verdiklerini, 260 binlik bir nüfusa hizmet ettiklerini vurgulayan Salman, önümüzdeki yıl 1 yeni İlçede daha yatırım yapacaklarını belirtti. Bu İlçenin Saraykent olduğunu belirten Salman, Saraykent İlçesinin Dağıtım Lisansına dahil olması üzerine gerekli projeler hazırlanarak 2020 yılı yatırım programına eklendiğini söyledi. Yatırım faaliyetlerini hızla yürüttüklerini, şu ana kadar tüm bölgelerde 1208 km’nin üzerinde hat çekildiğini, bu rakamın 92 km’sinin çelik hat, 786 km’sinin polietilen hat, 330 km’sinin ise servis hatlarından oluştuğunu, 23.750 civarında da servis kutusu montajı yapıldığını ifade etti.

Sürmeli Gaz çatısı altında toplam 11 noktada 81 personel ve 13 Araç ile 7 gün 24 saat doğal gaz dağıtım hizmeti verdiklerini, 260 binlik bir nüfusa hizmet ettiklerini vurgulayan Salman, önümüzdeki yıl 1 yeni İlçede daha yatırım yapacaklarını belirtti. Bu İlçenin Saraykent olduğunu belirten Salman, Saraykent İlçesinin Dağıtım Lisansına dahil olması üzerine gerekli projeler hazırlanarak 2020 yılı yatırım programına eklendiğini söyledi. Yatırım faaliyetlerini hızla yürüttüklerini, şu ana kadar tüm bölgelerde 1208 km’nin üzerinde hat çekildiğini, bu rakamın 92 km’sinin çelik hat, 786 km’sinin polietilen hat, 330 km’sinin ise servis hatlarından oluştuğunu, 23.750 civarında da servis kutusu montajı yapıldığını ifade etti.Yıllık tüketim ve abone oranları hakkında da açıklamalarda bulunarak,  2019 yılı verilerine göre Sürmeli Gaz bölgesinde 103.149.171 sm3’lük işlem hacminin olduğu belirtti. Abone sayılarına değinen Salman, Yozgat 51.029, Sorgun 25.008,Yerköy 12.937, Boğazlıyan 7.907, Çiçekdağı 3.339, Çekerek 2.726, Sarıkaya 4.489, Akdağmadeni 1.903, Şefaatli 1.880 olmak üzere Sürmeli Gaz bölgesinde toplam 111.218 BBS aboneye doğal gaz dağıtım hizmetlerini sunduklarını belirtti. Çalışmalarında ‘önce güvenlik’ ve ‘çevreyi koru’ sloganlarını önemsediklerini, vatandaşların ve çalışanlarının güvenliğini tehlikeye sokacak herhangi bir faaliyette bulunmadıklarını, kontrol faaliyetleri ve kaçak arama işlemlerinin periyodik olarak yapıldığını vurgulayan Salman, vatandaşlara doğal gaz konforunu kesintisiz ve güvenli bir şekilde sunmanın şirket misyonları içerisinde yer aldığını ifade etti. Abonelerine doğalgaz rahatlığını hissettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Salman, şehirlerin doğal gaz ile nefes aldığını, temiz hava solumanın insanlar üzerinde pozitif etki sağladığını belirterek, artık insanların sağlıklı nefes aldığını, ekonomik yakıt kullandığını, kömür isinden külünden kurtulduğunu, odun kovası taşımanın unutulduğunu, hanımların ve özellikle yaşlıların rahata kavuştuğunu dile getirerek henüz abone olmamış vatandaşları doğal gaza abone olmaya ve bu konforu yaşamaya davet ediyorum dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKIZ GÖRÜLDÜ

Özellikle Doğu ve Güney Doğu Anadoluda yaşayan Sarıkız örümceği ilçemiz ve bağlı köylerinde de görünmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.