Anasayfa / Sarıkaya / TÜBİTAK DESTEKLİ BİLİM FUARI

TÜBİTAK DESTEKLİ BİLİM FUARI

Kadılı Cumhuriyet İlk ve Ortaöğretim Okulunda TÜBİTAK Destekli Bilim Fuarı Şenliği Düzenledi.
Kadılı Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu’nda “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı yoğun katılımla gerçekleşti.
Kadılı İlk ve Ortaokulu bahçesinde düzenlenen bilim fuarında konuşan Okul Müdürü Okan Şanlı, ilçedeki köy okullarında ilk defa bilim şenliği düzenlendiğini belirterek bilim fuarlarının öğrencilerin öğrenim hayatlarında önemli bir rol oynadığını anlattı. TÜBİTAK’ın desteğiyle bu yıl okullarında fen bilgisi öğretmeni Recep Şengül koordinatörlüğü ve diğer danışman öğretmenlerin desteğiyle, birincisini düzenledikleri “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı”nın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını anlatan Şanlı, şunları söyledi: “Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile üreticiliğin birleşimidir. Fuarımızda, fen bilimleri alanında 15, teknoloji tasarım alanında 15 ve matematik alanında 14 olmak üzere toplamda 44 proje, 50 öğrencimiz ve 3 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmaları ortaya koydular.” Şanlı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yine ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasındaki en önemli unsurlardan birisi de okuma alışkanlığıdır. Bu düşünce ile yola çıkarak okulumuza hayırseverlerimizin desteği ile bir kütüphane hazırladık. Çocuklarımızın fikir hayatına ışık tutacak bu kütüphanenin hizmete sunulmasında emeği geçen başta Kaymakamımız Sayın Yasin Özcan’a, Sarıkaya Belediye Başkanımız Sayın Ömer Açıkel’e, Köy Muhtarımız Sayın Erol Saygılı’ya, okulumuzun fedakar eğitim neferleri ve çalışanlarına, İstanbul Yozgatlılar Federasyonu’na, iş adamlarımızdan Sayın Nevzat Kemal Adıbelli’ye, Sayın Murat Keskinkılıç’a, Sayın Halis Öcal ve ismini burada zikredemediğimiz okulumuza katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından bilim şenliğine katılan Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Mermi, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar stantlarda sergilenen projeleri inceleyerek, öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GEZEN KÜTÜPHANE
KÖYE İNDİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün haberine göre; Küçükçalağıl Okul Müdürümüz Feyzullah ÇELİK Başkanlığında ve Okul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir