Anasayfa / Güncel / ÜLKÜ OCAKLARINDAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ZİYARET

ÜLKÜ OCAKLARINDAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ZİYARET

2-8 Kasım Lösemili çocuklar haftası olarak kutlanır. Lösemili çocuklar için farkındalık yaratmak için tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Sarıkaya Ülkü Ocakları Başkanı Bulut Göktürk ve ekibi Lösemili çocukların çok değerli olduğunu belirterek bir dizi ziyarette bulundu.
Başkan Bulut Göktürk; Sarıkaya Ülkü Ocakları olarak Lösemi haftasında kardeşlerimizi ziyarette bulunduk. Lösemili çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyoruz. Farkındayız, yanınızdayız diyerek Ülkü ocaklarının Lösev ve Lösemili çocukların yanında olduklarını hatırlattı.
Lösemiyi kısaca tanımlamak gerekirse; “Lösemi kemik iliği ve lenfatik dokularda beyaz kan hücrelerinin anormal şekilde büyüdüğü ve çoğaldığı kan oluşturan dokuların kanseridir. Akut, miyeloid ve kronik lenfositik lösemi olmak üzere farklı türleri bulunan lösemi vakalarında bazı hastalarda semptom görülmeyebilir. Hızlı büyüyen lösemi türlerinde en yaygın bulgular arasında aşırı kilo kaybı, yorgunluk, sık meydana gelen enfeksiyonlar, kolay oluşan kanamalar ve morarmalar yer alır. Tedavisi vakaya göre değişkenlik gösteren löseminin en sık uygulanan tedavisi kemoterapi olarak bilinir.”
Gazetemize bir açıklama yapan Ülkü ocakları başkanı Bulut Göktürk; “ilçemiz ve ülkemizde bulunan bütün Lösemili çocuklara yüce Allah’tan bir an önce sağlıklarına kavuşmasını diliyorum”. Dedi. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.