Anasayfa / Sarıkaya / YÜREKLİ PROJELERİNİ AÇIKLADI

YÜREKLİ PROJELERİNİ AÇIKLADI

Sarıkaya Esanf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Uğur Yürekli “Biz Esnafımıza Başkan Olmaya Değil, Hizmetkar Olmaya Geliyoruz” dedi.

 

Sarıkay Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine sayılı günler kala başkan adayları girmedikleri iş yeri ,çalmadıkları esnaf kapısı kalmadı. Her aday kendine göre tanıdık ve eş dosttan oy istiyor. Amaç sadece başkan olmak mı? Yoksa oturacağı koltuğun gücünü, yerini ve yetkilerini bilerek başkan olmak mı. Şimdiye kadar bir çok aday çıktı fakat bir çoğu kendince nedenlerle adaylıktan çekildi. Şimdi ise revaçta üç aday var. Bu adaylardan birisi de Galerici esnafından Uğur Yürekli. Uğur Yürekli Gazetemizi ziyaret edip bizlere açıklamalarda bulundu. Gazetemiz Yazı işleri Müdürü Mustafa TEK’i makamında ziyaret eden Yürekli daha önce broşür bastırarak yapacağı hizmetleri sıralamıştı. Şimdi ise gazetemizin sorularını yanıtlayarak bu projeleri sağlam temellere dayandırıyor mu? Diye sorgulayacağız.    Sarıkay Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine sayılı günler kala başkan adayları girmedikleri iş yeri ,çalmadıkları esnaf kapısı kalmadı. Her aday kendine göre tanıdık ve eş dosttan oy istiyor. Amaç sadece başkan olmak mı? Yoksa oturacağı koltuğun gücünü, yerini ve yetkilerini bilerek başkan olmak mı. Şimdiye kadar bir çok aday çıktı fakat bir çoğu kendince nedenlerle adaylıktan çekildi. Şimdi ise revaçta üç aday var. Bu adaylardan birisi de Galerici esnafından Uğur Yürekli. Uğur Yürekli Gazetemizi ziyaret edip bizlere açıklamalarda bulundu. Gazetemiz Yazı işleri Müdürü Mustafa TEK’i makamında ziyaret eden Yürekli daha önce broşür bastırarak yapacağı hizmetleri sıralamıştı. Şimdi ise gazetemizin sorularını yanıtlayarak bu projeleri sağlam temellere dayandırıyor mu? Diye sorgulayacağız.    Başkan Adayı Uğur Yürekliye Sorduk Başkan olduğunuzda ne gibi Projeleriniz var.

AVRUPA GEZİLERİ FUAR GEZİLERİ YAPACAĞIZ. HİBE DESTEK ALACAĞIZ.

Yüreki; Bir çok esnafımızn bilmediği veya bildiği fakat içeriğinden haberdar olmadığı destek ve hibeler var bunlar çeşitli Kurumlar aracılığı ile ülkemizi geliştirmek amacıya destek ve hibelerden oluşuyor. Bu kuruluşlar bazen esnafın kendisine yönelik projelere destek veriyor. Bazıları da dolaylı yoldan destek veriyor. Esnafımız mesleğini geliştirmesi için görsel dersler verirken bazılarıda düşün faizli kredi hibe veriyor. Kosgeb eleman desteği veriyor. Hibe ve iş yeri geliştirme desteği, makina yenileme desteği gibi birçok destek ve hibesi var. Biz konunun uzmanını odamız bünyesinde ilçemize getirtip üyelerimizin yararlanmasını sağlayacağız. Avrupa birliğine proje sunup ilçemizin gelişmesi için hibe ve destekler alacağız. Esnafımızı mesleki geliştirme gezilerine götüreceğiz. Oran kalkınma ajansı projeleri ile esnafımız yurt içi ve yurt dışı furlara organizasyonlara götüreceğiz.

HAYVAN PAZARI, OTO PAZARI, TAHIL PAZARI AÇACAĞIZ.

İlçemizin eski  esnafları iyi bilir, ilçemizde eski ofis yolu üzerinde bir hayvan pazarı kurulurdu ki dillere destan. Bu Pazar ilçemize maddi açıdan getirisi de büyüktü. Mahalle arasında kaldığı için pazarımız dağıldı. İlçemizde bir hayvan pazarı kurulmuştu fakat yeri uygun olmadığı için yeterince talebe cavap vermedi ve sonuçta dağıldı. Biz bu tip pazarların ilçe dışı esnafların gelmesi için daha işlek anayol kenarında olmasını tarcih ediyoruz. Bu yüzden Hayvan pazarını Kadılı yolu üzerine müsait bir yere yapacağız. Oto pazarını da Galericiler sitesi içerisine oluşturacağımız müsait bir alana yapacağız. Bu sayede vatandaşımız hem esnaf araçlarına hem de satıcı araçlarına aynı anda ulaşabilecek, kıyas yapıp istediği kişiden veya esnaftan alabilecek. Tahıl pazarı kuracağız, yine anayol kenarına oluşturacağımız pazarda çiftçimiz nohut, mercimek, fasulye , buğday , arpa, çaman, bulgur, gibi ürünlerni getirip direkt vatandaşla buluşturacak.

HİZMET BİNASI

Şimdiki hizmet binamız satıldı. Gücümüz elverirse odamıza ait bir bina yapacağız. Şayet yapamazsak odamıza ait bir yer alacağız.

KAPLICA FESTİVALİ YAPACAĞIZ

Uzun yıllardır vatandaşımızın dilinde olan Kaplıca Festivali yapacağız. Sorgun her temmuzda gurbetçi festivali yapıyor. Biz neden yapmayalım. Belediye , Kaymakamlık ve diğer Sivil Toplum kuruluşları ile istişareli 3 gün sürecek bir festival yapacağız.  İki-üç ünlü sanatçının geleceği konserler, kaplıca tanıtım turlar, ünlü kişilerin ve ulusal televizyonların davet edileceği, konaklama imkanları sunacağımız kapsamlı dolu dolu 3 gün sürecek bir festival yapacağız.

ALTERNATİF  CADDELER.

Esnafımızın en büyük sorunu iş yeri. İş yerinin az olduğundan dolayı kiralarda çok. Esnafımız yüksek kiraların altında eziliyor. Biz esnaf odası olarak ilçemizin genişleyeceği alternatif caddeler oluşturup iş yeri sıkıntısına bir son vereceğiz.

TOPLANTILAR YAPACAĞIZ

Her meslek gurubu ile ayrı ayrı toplantılar yapıp meslekleri ile ilgili sorunları dinleyip yetkili mercilerden çözüm bulmasını sağlayacağız. Meslek dallarının uzmanlarını ilçemize getirtip verim ve kalite artırımı konusunda konferanslar düzenleyeceğiz.

ESNAF ŞİKAYET HATTI OLUŞTURACAĞIZ.

Her esnafımızın ulaşabileceği bir esnaf şikayet hattı oluşturacağız.

PAHALILIK İMAJI SİLİNECEK

İlçemiz sürekli Sarıkaya pahalı imajı altında eziliyor. Bu imajı yıkıp halkımızın ilçe esnafından alışveriş yapmasını sağlayacağız.

ODA AVUKATI OLACAK

Esnaf odamızın Avukatı olacak ve hukuksal çıkmaza giren esnafımız bu avukattan yararlanacak.”dedi. Başkan adayı Uğur Yürekli son olarak bizim sloganımız “Biz Esnafımıza Başkan Olmaya Değil, Hizmetkar Olmaya Geliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.