Anasayfa / Yozgat / AK PARTİDEN YOĞUN KATILIMILI İFTAR YEMEĞİ

AK PARTİDEN YOĞUN KATILIMILI İFTAR YEMEĞİ

AK Parti Yozgat Teşkilatlarında bu güne kadar görev yapan eski ve yeni partililer hafta sonu düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Öncesinde yapılan il danışma meclisi toplantısında konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, her zaman olduğu gibi yine birlik ve beraberlik mesajları verdi.
AK Parti Yozgat İl Teşkilatı tarafından Cumartesi günü Yozgat Belediyesi Nohutlu Tepe Tesisleri’nde düzenlenen Danışma Meclisi Toplantısı ve İftar Programı eski ve yeni AK Partilileri bir araya getirdi. Toplantıya, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat Koordinatörü ve Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, İl Başkanı Harun Lekesiz, Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, Kadın Kolları Başkanı İhsaniye Altınok, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Emin Erbek, partinin eski yöneticileri ve belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
LEKESİZ’DEN SELAMLAMA KONUŞMASI
AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, yaptığı selamlama konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Danışma meclisi ve iftar programına katılımlarından dolayı tüm partililere teşekkür eden Lekesiz, AK Parti’nin Türkiye’nin ve Yozgat’ın umudu olmaya devam edeceğini söyledi.

BOZDAĞ’DAN BİRLİK MESAJI
Daha sonra kürsüye gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yaklaşım yarım saat süren konuşmasında ‘Terör olayları’, ‘Dış politika’ ve ‘Yozgatı’ değerlendirdi.
“Milletimizle beraber olmaya ve milletimizin gösterdiği istikamette yolumuzu yürümeye devam edeceğiz” diyen Bozdağ, Yozgat’ın bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha iyi bir şekilde her alanda hizmet almaya devam edeceğini söyledi.
“KAN DEĞİŞİKLİĞİ YAŞANDI”
Kısa bir süre önce Yozgat valisinin değiştiğini anımsatan Bozdağ; “Şimdi valimiz değişti yeni bir valimiz geldi. Ona da başarılar diliyorum. Bir kan tazelenmesi oldu, inşallah yeni dönemde Yozgat yeni valimizle yeni bir heyecanla yoluna devam edecektir. Ben bu güne kadar Yozgat’ımıza başarı ile hizmet etmiş olan valimiz Abdulkadir Yazıcı Bey’e de şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Sağolsun o da Yozgat için koştu ter döktü. Şimdi koşma, ter dökme sırası yeni valisindedir. İnşallah o da ter dökmeye devam edecektir” dedi.

HİZMETLER ARTARAK DEVAM EDECEK
Bozdağ, Yozgat’ın hizmetlerinin artarak devam edeceğini belirterek, bu anlamda pek çok projenin devam edeceğini söyledi.
Bakan Bozdağ şöyle konuştu: ” Şehir hastanemiz inşallah Türkiye’de en erken biten ya birinci ya da ikinci şehir hastanesi olacaktır. Hızlı Tren devam ediyor, havaalanı çalışmalarımız devam ediyor. Diğer bütün alt yapı, üst yapı çalışmaları devam ediyor. Bundan sonra da artarak devam edecektir.”
YOZGAT KOP KAPSAMINA ALINDI
Bozdağ, Yozgat’ın Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında alındığını da hatırlatarak; “Yozgat hayvancılıkta önemli bir merkez. Her zaman bu alanda büyük alanda büyük destek alması lazım. Milletvekili arkadaşlarımızla beraber hayvancılık destekleri konusunda Yozgat’ın en iyi destek alan illerin arasında yer almasının mücadelesini verdik ve nihayet en son bakanlar kurulu tarafından alınan karar ve cumhurbaşkanımızın imzası ile resmi gazetede yayımlanan karar gereği Yozgat, KOP kapsamına alınmıştır. Böylelikle hayvancılık destekleri ve KOP’un imkanlarında da Yozgat’ımız bundan sonra artı olarak istifade edecektir. Yozgat, bu alandaki yatırımlarını bu desteklerle daha ileriye inşallah taşıyacaktır” diye konuştu.
Konuşmaların ardından AK Partililer hep birlikte iftar yaptı.

13453253_565333513647585_393859581_o

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

FİZİK TEDAVİ HASTANESİ ADIMLARI ATILIYOR

İlçemize Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılması için şartlar oluşmaya başladı.Sanki Sihirli bir el Fizik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.