Anasayfa / Yozgat / DOST GÖNÜLLÜLER NİJER’DE

DOST GÖNÜLLÜLER NİJER’DE

 

Dost Gönüllüler Gıda Bankası ve Yardımlaşma  ve Dayanışma Derneği, yurtiçinde gönüller  fetheden yardım kampanyalarının yanısıra yurtdışında yaşayan yardıma muhtaç insanların sağlık, gıda, giyim gibi ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.

DOST GÖNÜLLÜLER

AFRİKA NİJER’DE

Son olarak dernek  genel sekreteri Ömer Esmek, Aralık ayı içerisinde 19.Nijer Sağlık Çalışma grubuyla Gönüllüler çatısı altında, yapılacak olan sağlık çalışmalarına refakat etmek, yetim evlerini ziyaret, keçi dağıtımına destek olmak ve okul ziyaretlerinde bulunmak amacıyla Nijer’e gitti. Nijer dönüşü açıklamalar yapan Ömer Esmek yapılan çalışmaları değerlendirdi.

“NİJER’DEN AYRILMAK

ZOR OLDU”

Esmek, “Afrika’nın en yoksul ülkesi olan Nijer’in Tessoua ve Agie bölgesinde 15 gün süreli yapılan takdire şayan bir çalışmanın içinde bulunmaktan tarif edilemez manevi bir haz duyduğumu; yokluğun, çaresizliğin anlatılmaz boyutlarda olduğu bu topraklarda, hiçbir karşılık beklemeden onlara sadece insan olarak değer verip hizmet etmenin , ülkem adına, milletim adına ,memleketim adına onur duyduğumu belirtmek isterim.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

FİZİK TEDAVİ HASTANESİ ADIMLARI ATILIYOR

İlçemize Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılması için şartlar oluşmaya başladı.Sanki Sihirli bir el Fizik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.