Anasayfa / Güncel / Atanamayan uzman çavuşlar ne istiyor, hangi hak ve beklentileri var?

Atanamayan uzman çavuşlar ne istiyor, hangi hak ve beklentileri var?

ATA UZDER Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, atanamayan uzman çavuşların kamu kurumlarında memur olmak istediğini söyledi.

Gündeşli imzası ile yayınlanan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapmış ve çeşitli sebeplerle mesleklerinden ayrılmış olan eski uzman çavuşların yaşadığı sorunlar ve talepleri dile getirildi.

Atanamayan uzman çavuşlar ne istiyor?

3269 Sayılı Kanun ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde Uzman Çavuş olarak görev yapmış ancak şuan görevde olmayan uzman çavuşların atama beklediğini vurgulayan Gündeşli; “Ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan, 657 Sayılı Kanunun ve 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği atanmak isteyen kahraman eski uzman çavuşlar olarak bizler, yaşadığımız sorunlara ve taleplerimize dikkatinizi çekmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

TSK’nın ön saflarında yer alan uzman çavuşlar destek istiyor

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nde en ön saflarda görev yapmış, terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve vatan savunmasında canını ortaya koymuş kahraman insanlar olarak bizler, kamuoyunun desteğini ve ilgisini bekliyoruz” diyen Gündeşli, atanma hakkını kullanarak, kamu kurumlarında memur olmak istediklerini duyurdu.

İşsiz ve mağduruz

Yaşadıkları referans eksikliği, kota doluluğu ve çeşitli engeller nedeniyle bu haklarını kullanamamaktan dert yanan ATAUZDER Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Binlerce kişi ve aile bu durumdan mağdur olup, geçim sıkıntısı yaşamaktadır. Atanma sorunu nedeniyle işsiz kalmış ve mağdur durumda olan bizler, sorunlarımızın çözülmesini ve atanma hakkımızın kullanılmasını talep ediyoruz. Bu konuda kamuoyunun dikkatini çekmek, yetkilileri harekete geçirmek ve sorunlarımızı gidermek için sizlerden destek bekliyoruz.

Bizi görmemezlikten gelmeyin lütfen! Binlerce aile bu durumdan etkilenmiş, yuvalar dağılmış, çocukların geleceği kararmıştır. Kamuya referans veya inisiyatif olmadan, sadece devlet aracılığıyla atama yapılmasını istiyoruz. Taleplerimizin dikkate alınmasını, sorunlarımızın bir an önce çözülmesini ve kamuoyunun bu konuda duyarlılık göstermesini bekliyoruz. Hep birlikte bu sorunu çözebilir, mağduriyeti giderip, kahraman eski uzman çavuşların hak ettikleri değeri bulmalarını sağlayabiliriz.”

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.